Наразі в Україні недоцільно запроваджувати жорсткі карантинні обмежувальні заходи.
Таку думку в інтерв’ю "Українській правді. Життя" озвучив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Читайте такожКиїв з понеділка знову потрапить до "помаранчевої" зони карантину - Держспоживслужба
Однак при цьому, він уточнив, що у разі повної заповненості хворими на COVID-19 всіх ліжко-місць, які підготовані для госпіталізації таких хворих у лікарнях, Україна вимушена буде знову запровадити жорсткий карантин.
Коментуючи дані про те, що медична система може забезпечити 50 тисяч ліжко-місць для хворих на COVID-19, Ляшко уточнив, що таку кількість підготованих місць вдалося забезпечити завдяки попередньому карантину.
"Карантин спрацював 100%. Система підготовлена, спалаху не було, летальності не було і ми готові зараз далі працювати в умовах збільшеної кількості випадків захворювання, не впливаючи суттєво на економіку в рамках адаптивного карантину", – переконує заступник міністра охорони здоров'я.
Лікар також уточнив, що зараз МОЗ прораховує, яка кількість хворих на день, протягом 1-2 тижнів, призведе до стовідсоткового заповнення ліжок.
"Наприклад, якщо говорити про якусь цифру Х. Два тижні – це інкубаційний період, в середньому. Тоді, я, як санітарний лікар, буду говорити: дивіться, ми вийшли на цю цифру, у нас залишилося 2 тижні, й у нас іншого виходу нема, окрім як іти за прикладом Ізраїлю, Мадриду, Парижу і запроваджувати жорсткі карантинні обмежувальні заходи. Тут уже не можна буде знайти баланс між економікою і порятунком життя", – каже Віктор Ляшко.
Коронавірус і карантин в Україні: що відомо
- В Україні на ранок 8 жовтня зареєстровано 244 734 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, з них 4 690 летальних, 108 233 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 5 397 нових випадків.
- Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна наразі не може піти шляхом деяких європейських країн та Ізраїлю та знову запровадити жорсткий карантин (локдаун). Степанов наголосив, що в усього є певна межа та медична система України не витримає, якщо українці не почнуть всі без виключення дотримуватись протиепідемічних правил.
- У Кабміні також виключають черговий локдаун в Україні через пандемію коронавірусу і переконують: місцеві вибори теж переносити не будуть. І це все прозвучало на тлі інформації про новий антирекорд інфікованих коронавірусом в Україні.
В Україні у лікарнях перебувають понад 20 тисяч хворих на COVID-19.