Україна житиме в режимі "м’яких кроків" виходу з карантину / фото УНІАН

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Україна житиме в режимі "м’яких кроків" виходу з карантину до отримання вакцини проти коронавірусу і гарантованих методів лікування.

Про це УНІАН повідомили у Департаменті комунікації МВС.

"Україна виходить із ситуації з коронавірусною інфекцією досить достойно, тому що ми вчасно вжили правильних заходів та ввели карантин. Також треба подякувати тим, хто тримає дисципліну, та медикам. З 25 травня будуть подальші послаблення карантину. Ще послаблення будуть з 1 червня, але в цілому декілька місяців ми будемо жити в режимі «м’яких кроків». Поки в нас не буде вакцини, не буде чіткого протоколу лікування, ми маємо бути дуже обережними", - сказав Аваков.

Відео дня

Міністр внутрішніх справ підкреслив, що поступово відкриваються пункти пропуску на кордонах з ЄС. Було прийнято рішення про відкриття 66 пунктів пропуску на кордоні з Республікою Польща, Угорщиною, Словацькою Республікою, Румунією та Республікою Молдова.

Читайте такожАдаптивний карантин з 22 травня: що в Україні запрацює та які заходи дозволять проводити

"У нас двосторонні відносини з нашими партнерами, і ми дивимося, які там правила, і крок за кроком відкриваємо пункти пропуску. Але зараз їхати в Румунію або Польщу може тільки той, хто має паспорт цієї країни або посвідку на проживання. Ми очікуємо, що цей режим зміниться десь у середині липня, і ми зможемо відновитися в повному обсязі", - зауважив Аваков.

Як повідомляв УНІАН, 20 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження в Україні адаптивного карантину з 22 травня по 22 червня з огляду на епідситуацію у регіонах. Зокрема, з 25 травня буде дозволено роботу метрополітенів і дитячих садків.

В Україні станом на ранок 21 травня було зареєстровано 19 тис. 706 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 579 летальних, 6 тис. 227 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 476 нових випадків захворювання.