Українці після повернення з-за кордону мають піти на самоізоляцію / фото УНІАН

У Державній прикордонній службі нагадують, що після в’їзду з-за кордону (окупованих територій) громадяни мають залишатися на 14-денному карантині.

У прес-службі Держприкордонслужби зауважують, що задля забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID -19, у пунктах пропуску проводиться температурний скринінг у всіх осіб, які прямують на в’їзд в Україну.

"Окрім цього, під час в’їзду в Україну громадяни, в обов’язковому порядку мають проходити 14-денний карантин. Для цього і громадяни нашої країни, і іноземці, мають встановити додаток "Дій вдома", тобто підтвердити своє добровільне рішення на самоізоляцію, або ж у разі невстановлення додатку - направляються на обсервацію у заздалегідь визначені обласними (Київською міською) державними адміністраціями", - зазначають прикордонники.

Відео дня

Читайте такожНазвані найбезпечніші пляжі Європи для відпочинку в умовах коронавіруса

Про осіб, які відмовилися проходити інкубаційний період на самоізоляції чи обсервації, а також тих, хто порушив правила карантину, прикордонники відразу повідомляють співробітникам поліції.

Загалом з початку введення таких заходів у пунктах пропуску на державному кордоні прикордонники виявили понад 120 осіб, які порушили 14-денний карантин. У Держприкордонслужбі нагадали, за таке порушення передбачено штраф від 17 тис. грн.

Раніше УНІАН повідомляв, що в 15 червня в Україні планується відновити закордонне авіасполучення.