Ілюстрація REUTERS

В Одесі влада обіцяє вжити жорстких заходів у зв'язку з порушенням карантину в розважальних закладах.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час засідання штабу з COVID-19 заявив мер Одеси Геннадій Труханов, висловивши обурення поведінкою окремих власників клубів і ресторанів.

Читайте такожОпубліковано рекомендації для запуску автотранспорту під час послаблення карантину в Україні«Будуть жорсткі заходи ... Аж до закриття, і це не повинно викликати сумніву. Я не налаштований агресивно, але багато рішень ухвалив би прямо зараз», - сказав Труханов.

Відео дня

Він зазначив, що на тлі послаблення карантину в місті спостерігається зростання інфікування коронавірусом і летальних випадків. Також змінився перебіг хвороби - якщо раніше до інфекційної лікарні надходили, здебільшого, пацієнти в стані середнього або легкого ступеня тяжкості, то зараз багато «важких» хворих.

При цьому, в минулі вихідні низка розважальних закладів працювала практично без дотримання обмежувальних заходів. Це, за даними Труханова, було широко розтиражовано в соціальних мережах і сприймається їх користувачами як відсутність в Одесі інфекції та запрошення приїхати.

«Зараз їхати більше нікуди - кордони закриті - і в вихідні усі приїжджають до Одеси. Подивіться, що було - санітарні норми взагалі не дотримувалися. Як знущання, в окремих клубах ще і салют влаштували. Що це - насмішка?! З чого такі веселощі?!» - акцентував мер.

Він назвав те, що сталося, «свистопляскою» і хамством стосовно людей, які, ризикуючи життям, борються з пандемією, - медиків, поліції, ДСНС, комунальників.

Як зазначив Труханов, сезон тільки набирає обертів, і у влади може виникнути проблема з контролем туристичного потоку.

«Якщо далі так триватиме, ми не стримаємо ситуацію ... Ще невідомо, хто і звідки до нас приїде. Необхідно провести роз'яснювальну роботу з отельєрами, клубами. Сказати їм, щоб вони не скаржилися, якщо доведеться закрити Одесу. Якщо динаміка триватиме, це зробити доведеться...» - підкреслив Труханов.

За словами віце-мера Олеся Янчука, в суботу-неділю низка закладів допустили кричущі порушення, чим поставили під удар своїх же колег-рестораторів, які працюють, дотримуючись карантинних заходів.

У числі порушників - відомий нічний клуб «Park Residence», який знаходиться на Французькому бульварі, і позиціонує себе як заклад, що збирає тусовку молодих і успішних людей, українську та міжнародну еліту.

«Він прославив Одесу дискотекою за участю багатьох десятків людей, які були без захисних масок. Працював не в режимі літнього майданчика, а, по суті, повноцінного нічного клубу. Порушено всі норми», - сказав Янчук.

Також порушено норми в кафе «The Fitz», розташованому на вул. Катерининській. У цьому закладі, як зазначив Янчук, відвідувачі утворили навіть «тусовку» при вході - кількість відвідувачів значно перевищило допустиму під час карантину.

«Разом з Національною поліцією ми вживатимемо найжорсткіші заходи, щоб припинити дії таких несвідомих підприємців», - сказав Янчук.

Заступник начальника регіонального главку Нацполіції Сергій Махотін заявив, що певні сили правоохоронців будуть перенаправлені на роботу з розважальними об'єктами. Він запевнив, що спільно з профільними державними службами в місті буде наведено лад у лічені дні.

Раніше УНІАН повідомляв, що у КМДА попросили поліцію перевірити роботу нічних клубів столиці.