Карантину дотримуються далеко не всі та не усюди / фото УНІАН

За останні три дні, які в Україні були вихідними, кількість нових хворих на коронавірус збільшилася на 2,5 тисячі. Попри норми адаптивного карантину, країна зажила докононавірусним життям - зокрема, у Києві, Одесі та Львові на вулицях майже не видно масок та соціальної дистанції. Тепер ті, хто носить у натовпі маску, подекуди навіть викликають агресію та роздратування.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

"Одеса  визивно ігнорує коронавірус. Про це навіть не треба питати в перехожих - усе зрозуміло без слів. Тут щільно на вулицях, на літніх майданчиках ресторанів. Усі - без масок, дистанцію не тримають і насолоджуються життям.  Без масок тут навіть пускають до магазинів. Люди кажуть, що у коронавірус не вірять, або ж просто його не бояться", - повідомляє кореспондент.

Читайте такожНа Львівщині близько сотні людей без масок влаштували масове купання (відео)

Схожа ситуація неподалік від столиці. Важко під’їхати до лісових озер на краю Києва. Паркінг серед дерев і заповнені береги. Тут ніби також не чули про необхідну дистанцію. Дотримуватись її змушує лише раптова злива і то ненадовго. Поруч і наливають, і продають їжу. Продавці – без масок. Камера і зауваження їх дратують. 

Знімають маски, ледь виходять із метро, на столичному Гідропарку.  Без масок чи з маскою на підборідді тут і  продавці. Коло яток із їжею – ажіотаж. Тут  зізнаються відкрито - вже й руки не дезінфікують. 

У Львові відпочивають теж без дистанції. Маска  - зав’язана на руці. У когось на обличчі, видно ніс.  Кажуть, втомилися сидіти по домах. Майже всі столики на терасах зайняті. Без масок кавують тут і лікарі.

Читайте такожЗапуск транспорту і відкриття ресторанів: Чернівецька область послаблює карантин з 1 липня

Якщо так триватиме далі - будемо мати ще гіршу статистику, кажуть інфекціоністи. Вони зазначають - по Україні багато де вже бракує місць у лікарнях, там стрімко більшає тяжких хворих. Угамовувати ж людей, кажуть,  має поліція і місцева влада. На людську свідомість уже не сподіваються. 

"Вірус передається при тісному контакті. Я б не так був прискіпливий, що люди перебувають на вулиці, як до того, що люди перебувають в контакті з іншими людьми. Питання іміджу країни і питання наших поїздок за кордон - якщо кількість випадків в Україні буде зростати, то, скоріше за все, Україні не будуть раді в зоні Шенгену, в інших країнах", - каже інфекціоніст Федір Лапій.

Як повідомляв УНІАН, за останніми даними МОЗ, під послаблення протиепідемічних заходів поки не потрапляють Київ та 12 областей.