Медики не можуть бути впевнені в ефективності звичної терапії COVID-19 / фото УНІАН

Нова мутація коронавірусу, яку виявили в Україні, дає "нестандартну" відповідь на звичну терапію і викликає важчі й триваліші форми захворювання.

Про це заявила провідний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська, передає Обозреватель.

При цьому вона підкреслює, що вакцина від COVID-19 повинна бути ефективною і проти "українського" штаму.

"Крім того, що вірус помолодшав, гострий період став більш тривалим, часто спостерігається період загострення, трохи нестандартна відповідь на нашу звичну терапію, особливі лабораторні дані - крім усього цього він може викликати і важчі форми захворювання", - розповіла Голубовська.

За її словами, у випадку з "українським" штамом медики не можуть бути впевнені в ефективності звичної терапії.

"У нас є відпрацьовані методи лікування, а хворі або слабо відповідають на них, або спочатку відповідають, а потім дають загострення процесу. Часто у нас немає чіткої впевненості, що, якщо ми зараз отримали відповідь, завтра вона буде стабільно довго триматися. Всі разом ми думаємо, що з цим робити", - зазначила Голубовська.

Читайте такожКарантин в Україні: Київ та Одеська область з 23 березня офіційно стають " червоними"

Вона додала, що, швидше за все, мова йде про значущу мутацію вірусу.

"Вірус мутує постійно, але існують значні мутації, які дійсно впливають на передачу, на клініку захворювання. Ми, клініцисти, давно говоримо про зміну клініки COVID-19. І це може бути пов'язано тільки з якимось особливим штамом", - сказала Голубовська.

"Це не суто "український" штам. У кожній країні є якісь особливості коронавірусу. В Івано-Франківську виявили вірус, який має мутацію тих штамів, які циркулюють. Вважається, що цей штам британський, хоча сама ця мутація може бути виявлена у всіх штамах", - пояснила лікар.

Говорячи про ефективність вакцини проти "українського" штаму, Голубовська зауважила, що питання потребує дослідження.

"Це питання треба вивчити. Але я думаю, що буде працювати проти саме цього штаму. На сьогодні уникає вакцини тільки південноафриканський. У нас в основному Велика Британія з якимись мутаціями. Тому я думаю, що буде", - сказала вона.

Читайте такожРада звільнила виробників covid-вакцин від відповідальності за наслідки щеплення

Третя хвиля коронавірусу в Україні

  • 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні почалася третя хвиля поширення COVID-19.
  • Вчені НАН констатують, що смертність нинішньої хвилі COVID-19 вже перевищила показники осінньої хвилі, і буде рости як мінімум до початку квітня.
  • Зростання кількості нових випадків відбувається в усіх регіонах України, крім Івано-Франківської та Закарпатської областей. Там зростання почалося ще в другій половині січня і тривало близько півтора місяця, до початку березня. Фахівці вважають, що зараз ці області проходять піковий період кількості госпіталізацій і летальних випадків.
  • Суворий карантин вже введений у Львові, з 20 березня жорсткі обмеження почали діяти в Києві.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram