Ілюстрація / REUTERS

У Кривому Розі з 15-ти «самовільно виписаних» головним лікарем лікарні № 4 пацієнтів з COVID-19 двоє померли.

Як повідомили "Радіо Свобода" у Дніпропетровській облдержадміністрації, наразі в лікарні працює комісія, аби дати оцінку діям керівництва закладу.

Голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник заявив, що провина головлікаря не доведена, у її діях, за його словами, була логіка. «Думаю, дуже рано говорити про те, що є провина головного лікаря. Треба все ретельно дослідити, є моменти, з якими наші лікарі стикаються вперше. Відправляючи людей без симптомів у самоізоляцію додому, вона таким чином, очевидно, керувалася тим, що вберігає інших пацієнтів від контактів. Є логіка в цих діях», – заявив він.

Читайте такожУ МОЗ назвали регіони, де за минулу добу виявлено найбільшу кількість випадків COVID-19

Олійник також розповів, що цьому передувало.

«Сталося приблизно те, що в інших лікарнях світу, зокрема, в Італії. У терапевтичному відділенні померла жінка, в якої вже після смерті був поставлений діагноз COVID-19. По ланцюгу стали виявляти контактних з нею осіб. З’ясували, що відбувся контакт між лікарями та пацієнтами. Це, на жаль, класична ситуація для хвороби, яка протікає без симптомів», – сказав голова.

Він також поінформував, що в лікарні протестують всіх медпрацівників. У приймальні головної лікарки лікарні Людмили Мірянової підтвердили, що вона тимчасово відсторонена від роботи і «ніяких коментарів не дає».

Як повідомляв раніше УНІАН, 12 травня стало відомо, що в Кривому Розі усунули від роботи головного лікарня 4-ої міської лікарні за «самовільну виписку» 15 пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19.

На Дніпропетровщині COVID-19 виявили в 781 людини, 82 людини одужали, 10 – померли.

Читайте також: