У МОЗ прокоментували можливість введення комендантської години і карантину вихідного дня

За словами головного санлікаря, у МОЗ розглядають різні способи протидії епідемії.

Карантин вихідного дня та введення комендантської години в Україні ще обговорюється.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає "Україна 24".

"Карантин у нас з березня, він триває до грудня 2020 року, до 31 грудня. Цей факт встановлений постановою Кабінету міністрів. Але ми працюємо й живемо в рамках адаптивного карантину, і він буде продовжений з наступного понеділка", - сказав Ляшко.

За словами заступника міністра, наразі розглядається питання, як реагувати на поширення хвороби.

"Питання розглядається, як працювати та які обмежувальні протиепідемічні заходи потрібно застосовувати для того, щоб стабілізувати ситуацію. Оскільки ми бачимо зростання випадків захворювання, і Україна в порівнянні з європейськими країнами знову знаходиться в хорошому стані, ми тримаємося до 9 тисяч випадків. Але ми можемо сказати, що тримаємося, коли спільно прийдемо до розуміння, що дотримуємося норми. Хочу всіх запевнити: лікарі поруч, вони врятують, нададуть допомогу. Хочу також назвати один телефон: 0 800 60 20 19, це телефон гарячої лінії з ковіду, всеукраїнський і безкоштовний. Набирайте, якщо є запитання, вам порекомендують, роз'яснять, скажуть, до кого звернутися", - зазначив Ляшко.

Також він розповів про ситуацію з контролем захворюваності й тестуванням на COVID-19.

Читайте такожСитуація з COVID-19 в Україні близька до катастрофи – МОЗ

"Нам часто кажуть про те, що ми даємо неоперативну, неправильну статистику, намагаємося щось приховати. Сьогодні я особисто їздив на місця, "в поля" так би мовити, працював в амбулаторії сімейної медицини в селі, в місті, заходив у лікарні, спілкувався з епідеміологами. Відстежував повністю, як йде маршрут передачі повідомлення про хворобу, як відбираються зразки, куди люди повинні приходити для того, щоб здати зразки. Сьогодні питання тестування виходить на той рівень, коли ми робимо й продовжуємо робити всім зразки досліджень безкоштовно. З 1 листопада по 3 листопада 12 тисяч зразків передали з державних лабораторій у приватні, ми це продовжуємо... якщо державні лабораторії не будуть справлятися, ми будемо продовжувати в приватних. Хто вимагає тестування? Ті, у кого є симптоми грипу та грипоподібних захворювань, пневмонія, у кого було ІФА та виявлено імуноглобуліни М або G", - сказав він.

Ситуація з коронавірусом в Україні