Ілюстрація REUTERS

Заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова заявила, що через закупівлі в регіонах непридатних захисних костюмів 2,5 тисячі лікарів захворіли на COVID-19, в тому числі через "ілюзію захисту".

Читайте такожУ МОЗ назвали причини високої захворюваності на COVID-19 серед медиківЯк повідомили УНІАН в Інформаційному управлінні Апарату Верховної Ради, про це Шаталова сказала 6 травня на засіданні парламентського Комітету з питань антикорупційної політики у режимі відеоконференції, у якому взяли участь 17 членів комітету.

Комітет заслухав інформацію Міністерства охорони здоров’я щодо закупівлі захисних костюмів для лікарів. Було розглянуто питання про додержання МОЗ законодавства при закупівлі захисних костюмів для лікарів, зокрема, щодо можливого завищення ціни.

Інформацію у режимі відеоконференції надала Шаталова. Вона поінформувала, що закупівлі здійснює підпорядковане МОЗ державне підприємство "Медичні закупівлі України".

За інформацією Шаталової, 20 березня Кабмін виділив міністерству 35 мільйонів гривень на закупівлю засобів захисту в умовах пандемії коронавірусу. МОЗ вирішило закупити комбінезони із біологічним захистом. ДП "Медичні закупівлі України" був оголошений і проведений тендер без погодження технічних умов закупівлі.

Водночас, за словами представника МОЗ, міністерство виявило, що в регіонах закуповувались абсолютно непридатні захисні костюми для медиків - з марлі та бязі, що не відповідають вимогам.

"Наразі 2,5 тисячі лікарів захворіли і, в тому числі, через "ілюзію захисту", - наголосила вона.

Комітет ухвалив рішення звернутися до Державної аудиторської служби та Рахункової палати щодо проведення позачергового аудиту операції із закупівлі за державні кошти засобів захисту у зв’язку із коронавірусною хворобою, а також просить ці відомства і Державну митну службу надати інформацію, чи завозились такі засоби захисту як гуманітарна допомога або за якимись договорами.

Також Комітет розглянув питання щодо закупівель медичного обладнання за додаткові кошти із невиправданим залученням посередників. За підсумками обговорення Комітет вирішив направити запит до Міністерства розвитку громад та територій України із проханням надати всю наявну документацію щодо даного питання.

Як повідомляв УНІАН, згідно з останніми даними МОЗ, під час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 2 тисяч 660 медиків.

Читайте також:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram