Стало відомо, за яких умов в Україні настане четвертий рівень розвитку пандемії / фото REUTERS

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив, якщо ситуація з коронавірусом в Україні вийде з-під контролю, що призведе до колапсу медичної системи, то допомога громадянам буде надаватися вибірково.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає прес-служба МОЗ.

Читайте такожДесятки тисяч на добу: у МОЗ озвучили найгірший прогноз поширення COVID-19 в УкраїніМіністр виділив чотири рівні розвитку пандемії коронавірусу в Україні, останній з яких і приведе до колапсу в українській медицині.

На перших трьох рівнях буде спостерігатися щоденний приріст інфікованих коронавірусом (до 15 тисяч), а завантаженість лікарняних ліжок складе не більше 85%.

На останньому, четвертому рівні, який настане при понад 15-20 тисячах нових випадків в день, за його словами, допомога пацієнтам буде вже вибірковою.

“Тут ми будемо змушені запровадити активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги. Я впевнений, ніхто не хоче, щоб країна опинилась на 3-4 рівні. Сьогодні Верховна Рада зібралась вперше після власного карантину. І я сподіваюсь, що кожен та кожна в цій залі усвідомлюють, наскільки страшна ця хвороба і наскільки важливо забезпечити виконання цих правил”, - підсумував міністр охорони здоров‘я.

Нагадаємо, що в Україні понад 75% смертей від COVID-19 припадає на людей віком понад 60 років. Перебіг хвороби також ускладнює наявність у пацієнта супутніх патологій.

Коронавірус в Україні: що відомо

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram