Експертка попередила про небезпеку під час можливої другої хвилі / фото УНІАН

Друга хвиля коронавірусу, яка очікується восени, буде ускладнена іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, зокрема грипом.

"Небезпека восени полягає в тому, що буде з'єднання декількох респіраторних інфекцій. Розпочнеться грип, почнуться інші гострі вірусні інфекції. На це може накластися і циркуляція коронавірусу", – попередила лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська, передає «Обозреватель».

Читайте такожКоронавірус б'є рекорди в Україні: за добу 994 нових хворих

Відео дня

Медичка припустила, що в країні може знадобитися більш потужна госпітальна база. "Нам потрібно буде госпіталізувати не тільки хворих на COVID-19, але і хворих на грип та інші гострі респіраторні інфекції".

Разом з тим вона зауважила, що санітарні заходи, що застосовуються проти поширення коронавірусу, можуть допомогти і у випадку з сезонними гострими респіраторними інфекціями. "Якщо ми будемо робити все, що повинні робити, щоб не інфікуватися коронавірусом, то саме це допоможе нам не інфікуватися від інших респіраторних вірусних інфекцій, в тому числі і від грипу", – сказала лікарка.

Вона також порекомендувала вакцинуватися від грипу, коли нові вакцини будуть доступні. В першу чергу, це необхідно зробити людям з групи ризику, підкреслила медичка.

Як повідомляв УНІАН, в НАТО узгодили план реагування на можливу другу хвилю COVID-19.