Скріншот з відео

Закордонне видання Bloomberg опублікувало відео з однієї з лікарень охопленого смертельним коронавірусом міста Чернівці.

У лікарні як проблеми з апаратурою для лікування хворих на COVID-19, так і з оснащенням самих медиків. До того ж велика частина персоналу там перебуває на лікарняному.

«80-90% персоналу на лікарняному. Їх просто немає», - розповідає 37-річна доктор Ольга Кобевко - єдиний фахівець інфекційного відділення цієї лікарні.

Машина підтримки дихання ламається, і пацієнт з коронавірусом починає безпорадно задихатися. Кобевко бігає з палати до палати, шукаючи електрика серед інших пацієнтів, хто міг би полагодити пристрій. Зрештою, вона сама знаходить спосіб змусити його працювати знову.

Сама лікарня розрахована на 60 пацієнтів, але зараз розміщує 100. Умови тут плачевні: обладнання зламано або застаріло, ліків не вистачає, а зарплати у лікарів дуже низькі.

Читайте такожAssociated Press: Лікарі України перевантажені у відчайдушній битві з коронавірусом

«У нас апаратури немає, оснащення немає, ось лікарі-дівчата, бачите, заправляють подушки», - розповідає Кобевко.

"Пацієнти благають: "Повітря, дайте мені повітря", - а ти нічого не можеш зробити. Ти просто продовжуєш стискати цю подушку, нездатну врятувати життя. Це найгірше. А централізована система подачі кисню коштує не дорого", - каже Кобевко.

«Ці маски у нас - FFP2. Вони не повністю захищають. Повинен бути вищий ступінь захисту. Але на жаль. І навіть одноразовими або багаторазовими костюмами майже завжди нас волонтери забезпечують», - розповідає лікар швидкої допомоги Світлана Падинич.

Як повідомляв УНІАН, у лікарнях Чернівецької області заповнено 56% ліжок, виділених для хворих на коронавірус.
 

Читайте також: