Івано-Франківщина залишається лідером з розповсюдження коронавірусу \ фото REUTERS

На Івано-Франківщині відсьогодні вводяться нові обмеження у зв’язку з карантином.

Читайте такожВідсьогодні в Україні запроваджують адаптивний карантин: які обмеження діятимутьЯк передає кореспондент УНІАН, таке рішення прийнято на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС, яка відбулася пізно ввечері 24 лютого.

Комісія вирішила з 25 лютого призупинити регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів на приміських та міських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі області, приміського залізничного сполучення, автомобільного та електротранспорту у міському сполученні.

Також призупиняється освітній процес у закладах дошкільної освіти, у закладах загальної середньої освіти (у тому числі спеціальних), позашкільної, професійної, фахової, вищої освіти освітній процес має бути організований з використанням технологій дистанційного навчання.

На період карантину для населення застосовується гнучкий графік роботи, а за технічної можливості – графік роботи в режимі реального часу через інтернет із збереженням заробітної плати, дистанційної (надомної) роботи. Комісія рекомендувала вирішити питання з автоперевізниками щодо забезпечення можливості переміщення працівників на роботу та з роботи.

Крім того, комісія встановила особливий режим в’їзду на територію області шляхом встановлення карантинних контрольно-пропускних пунктів.

Адаптивний карантин в Україні: деталі

В Україні 24 лютого почав діяти адаптивний карантин з поділом на "кольорові" зони. Обмеження триватимуть як мінімум до 30 квітня.

Адаптивний карантин: що це означає

Він передбачає поділ країни на зони різного кольору залежно від епідемічної ситуації. Територія України буде розділена на різні зони - від "зеленої" з найм'якшими обмеженнями до "червоної" зі строгими заборонами.

"Колір" кожного регіону залежить від завантаженості ліжок в лікарнях, кількості тестів на COVID-19, випадків зараження коронавірусом і динаміки зростання захворюваності. 

У "червоній" зоні карантину опинилися Івано-Франківська та Чернівецька області, в яких складна ситуація з поширенням коронавірусу.

Вінницька, Житомирська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Луганська та Тернопільська області, згідно з даними МОЗ, виявилися у "помаранчевій" зоні карантину.

Інші області України, а також Київ потрапили в "жовту" зону карантину.

Які обмеження діятимуть у кожній із зон

"Зелений рівень" буде встановлено по всій Україні при рівні захворюваності на ГРВІ та грип як мінімум в 13 областях не вище 50% епідпорогу, а також при коефіцієнті виявлених випадків COVID-19 не вище 5%. На цей час в Україні немає "зелених" зон.

"Жовта" зона автоматично вводиться для всієї України. Обмеження в регіонах "жовтої" зони будуть досить м'якими:

 • діє масочний режим в транспорті і закритих приміщеннях;
 • масові заходи дозволені за умови наповненості залу не більше, ніж наполовину, і при виділенні 4 квадратних метрів простору для однієї людини;
 • кінотеатри можуть працювати з наповненістю залу не більше, ніж на половину, і дотриманням шахового порядку місць;
 • дозволена робота навчальних закладів;
 • заклади харчування можуть працювати до 24 годин;
 • громадський транспорт буде перевозити пасажирів у кількості сидячих місць;
 • дозволена робота спортзалів, басейнів і фітнес-клубів.

В регіонах "помаранчевої" зони діють такі ж заборони, як і в "жовтій". Цей рівень свідчить про небезпечну епідемічну ситуацію в регіоні та наближення до червоної зони. Помаранчевий колір регіон отримає при появі однієї з ознак погіршення ситуації з коронавірусом. Наприклад, при зростанні госпіталізацій на більш ніж 50% за тиждень або завантаженості ліжок з киснем на більш ніж 65%.

"Червоні" зони матимуть найсуворіші обмеження:

 • заклади харчування працюватимуть тільки на винос і в режимі доставки;
 • буде заборонена робота розважальних і культурних закладів (у тому числі театрів і кіно) і ТРЦ;
 • дозволена робота тільки продовольчих ринків, магазинів, аптек і ветеринарних аптек;
 • фітнес-клуби, спортзали та басейни не працюватимуть;
 • дитячі садки та початкові класи у школах прийматимуть дітей, решту навчальних закладів переведуть на дистанційне навчання.