Водночас українські показники летальності від COVID-19 нижчі за європейські та світові.
84% померлих від коронавірусної хвороби в Україні - люди старші за 60 років.
Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час міжнародної онлайн-конференції "Пандемія COVID-19 у контексті гуманітарної кризи: ситуація на сході України та міжнародний досвід" розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.
"Якщо подивитись детальну статистику, з 22 тис. 760 летальних випадків 84% - це особи старші за 60 років. Тому і кампанія імунопрофілактики, яка в нас має розпочатися у лютому цього року, в першу чергу, спрямована на медичних працівників, а після - на людей старших за 60 років, оскільки це найбільша група ризику в Україні", - сказав Ляшко.
Читайте також"Проспав" пандемію: 19-річний британець отямився після 11 місяців коми та досі не знає про COVID-19
Найвища летальність реєструється у Кіровоградській області - 3,3%, проте у цій області найменша кількість захворілих. Найнижча летальність сьогодні фіксується у Рівненській і Черкаській областях.
Ляшко зауважив, що динаміка зареєстрованих випадків COVID-19 в Україні свідчить про зменшення кількості нових хворих, а кількість осіб, що одужали, почала перевищувати кількість нових випадків зараження.
"Загалом в Україні за період епідемії лабораторно підтверджено 1 млн 221 тис. випадків коронавірусної хвороби. На цей час маємо 1 млн 23 тис. одужалих, тобто 80,3% від усіх виявлених випадків", - сказав Ляшко.
За словами заступника міністра, випадки COVID-19 реєструються на території всіх регіонів України. Однак показники захворюваності мають діапазон коливань від тисячі випадків на 100 тис. населення, наприклад, у Кіровоградській області, до 5 тис. на 100 тис. населення в Чернівецькій області, з якої й розпочалась в Україні епідемія коронавірусної хвороби.