Дитяче населення є однією з рушійних сил розповсюдження ГРВІ, зокрема й COVID-19, переконаний лікар / фото УНІАН

З початком занять в українських школах зовсім скоро можна очікувати на масштабний спалах коронавірусу. Навчальні заклади можуть припинити свою роботу вже наприкінці вересня. 

Читайте такожCOVID-19 і школа: лікар розповів, як захистити дітей від вірусу

Таку думку висловив кандидат медичних наук, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю, інфекціоніст Андрій Александрін у коментарі "Главкому".

Відео дня

"Дитяче населення є однією з рушійних сил розповсюдження ГРВІ, зокрема й COVID-19. І найближчим часом зростання захворюваності за рахунок дитячого населення піде ще більше, бо хоч діти і не є групою ризику, вони є носіями. Діти можуть заражати своїх батьків, бабусь і дідусів. Я впевнений, ситуація буде такою: 1 вересня діти пішли до школи, у кінці вересня всі школи зачиняться", – сказав Александрін.

За словами лікаря, "населення дуже розслабилося. Воно не довіряє центральній владі".

"По-друге, за моїми спостереженнями, наразі величезна проблема – внутрішньоколективні спалахи. Одна хвора людина прийшла на роботу на велике підприємство, там почхала-покашляла, усіх позаражала, і за кілька днів отримала лабораторне підтвердження COVID-19. Ось вам і спалах", – каже експерт.

Александрін вважає, що суттєве погіршення ситуації з коронавірусом буде вже за кілька місяців.

"Я не хочу лякати, просто як інфекціоніст розумію: у кінці жовтня – на початку листопада ми отримаємо точно таку ситуацію, яка була весною в Італії чи Іспанії, коли до лікарні звозитимуть величезну кількість хворих, медики змушені будуть з трьох пацієнтів обирати одного, чиї шанси на одужання найвищі, і лікувати його", – додав інфекціоніст.

Коронавірус в Україні: що відомо