Алгоритми тестування пацієнтів на COVID-19 змінять / фото УНІАН

Міністерство охорони здоров’я внесе зміни у медичні стандарти щодо самоізоляції людей з підозрою на СOVID-19.  А для внесення пацієнтів до категорії «одужали» вже зараз вистачає одного негативного ПЛР-тесту та відсутності клінічних симптомів.

Читайте такожСтепанов розповів, скільки підготовлених для хворих на COVID-19 лікарняних ліжок зайнято

Про це на брифінгу МОЗ повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Відео дня

«На цьому тижні в стандарт медичної допомоги, в алгоритм тестування будуть внесені зміни, і самоізоляцію ми можемо дозволити залишати на 14 день без проведення тестування методом ПЛР, в разі, якщо будуть відсутні клінічні симптоми. А також тестування методом ПЛР буде зсунуто на сьомий-дев’ятий день, і це дозволить також в разі негативного результату завершити самоізоляцію, не чекаючи 14 дня», - вказав він.

Ляшко зазначив, що додатково безкоштовне ПЛР-тестування проводиться особам, які одужали від коронавірусної хвороби. Сьогодні достатньо одного негативного ПЛР-тесту та відсутності клінічних симптомів, для того, щоб людина потрапляла до категорії «одужали».

«Тому звертаюсь до усіх, хто сьогодні перехворів на коронавірусну хворобу, але продовжує знаходитись на амбулаторному лікуванні: зараз якщо у вас відсутні клінічні симптоми, зателефонуйте до свого сімейного лікаря і проконсультуйтеся з ним. Чи не пора вам викликати мобільну бригаду, яка забере зразок біологічного матеріалу і доставить його на тестування в лабораторію», - підсумував головний санлікар.

Коронавірус в Україні - статистика на 2 вересня

  • В Україні на ранок 2 вересня зафіксовано 2495 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 - це антирекорд кількості нових хворих за добу.
  • На сьогодні зафіксовано 125 798 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2656 летальних, 58 817 пацієнтів одужали.
  • Загалом проведено 1 597 707 тестувань методом ПЛР. Усього за добу одужали 1015 пацієнтів.