Чи може коронавірус поширюватись через воду у басейні / REUTERS

Експерти американського Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) повідомляють про те, що немає доказів того, що збудник COVID-19 поширюється через воду в басейнах, джакузі, спа-центрах тощо.

Читайте такожУ гуртожитку КПІ виявили спалах коронавірусу – захворіла третина курсантів

Як повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України, дезінфікуючі засоби для очищення, згубно на нього впливають.

Відео дня

«Заразитися COVID-19 можна від людини, інфікованої вірусом. Хвороба передається, здебільшого через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови. Тобто, якщо ви плаваєте, а людина поруч з вами кашляє, ви можете вдихнути ці краплі і, відповідно, інфікуватися... Експерти ВООЗ та CDC констатують, що про фекально-оральний механізм передачі інфекції також не повідомлялося. Отже, можливість поширення COVID-19 під час відпочинку на пляжах пов'язана із скупченням людей», - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що збудник нової коронавірусної інфекції здатен передаватися від людини до людини незалежно від того, знаходяться вони у воді, чи перебувають на суші.

У ЦГЗ наголосили, що захиститися від коронавірусу SARS-CoV-2 допоможе: дистанціювання, регулярне миття рук з милом або оброблення їх антисептиком із вмістом спирту, дотримання правил респіраторної гігієни.

Нагадаємо, станом на ранок 26 липня в Україні зафіксовано 64 849 випадків коронавірусної інфекції. 1605 випадків – смертельні.