Локдаун - Степанов пояснив посилення карантину після Різдва фразою: ми живемо в Україні / REUTERS

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, що жорсткого карантину під час святкувань Нового року та Різдва все одно ніхто б не дотримувався, пояснюючи це «ментальністю».

Про це він заявив в ефірі Свободи Савіка Шустера.

Читайте такожСтепанов уточнив, що заборонять під час локдауну у січні

Відео дня

Глава МОЗ ще раз нагадав, що обмеження посилюють заради розірвання ланцюга передачі хвороби.

«Але ми живемо в Україні! І ми бачимо, як іноді виконуються ті обмеження, які ми вводимо. Є наша ментальність. Ми розуміємо, що якщо жорсткий карантин вводиться в якихось європейських країнах - його дотримуються... Ми розуміємо, що в нашій країні, іноді, коли написано, що ресторан повинен працювати до 22:00, але ми бачимо роботу до 01:00, і так далі», – відповів Степанов.

Він додав, що уряд балансує між епідеміологічними показники та звичайним життям, маючи на увазі врахування економічних можливостей країни пережити посилення карантину.

Дати для локдауну обрали з огляду на прогнози фахівців щодо зростання кількості інфікованих та хворих на грип, зауважив міністр.

Введення зимового локдауну уряд схвалив ввечері 9 грудня. Посилення карантину відбудеться після православного Різдва – з 8 по 24 січня.

За словами глави фракції «Слуги народу» Олександра Корнієнка, рішення стало компромісом між Києвом та регіонами, оскільки місцева влада наполягала на «робочому» грудні заради малого та середнього бізнесу.

Водночас Кабінет міністрів продовжив «помаранчеву» зону, яка діє на сьогодні, до кінця зими. При цьому МОЗ рекомендувало дозволити закладам громадського харчування працювати на годину довше – до 23:00.

Коронавірус: важливо знати кожному

  1. Симптоми коронавірусу по днях, перебіг хвороби
  2. Чи хворіють діти коронавірусом, які при цьому у них симптоми
  3. Яка температура тіла найчастіше при коронавірусі
  4. Симптоми  запалення легенів при коронавірусі
  5. Зник нюх - вірний симптом коронавірусу