Лікар розкрив наслідки коронавірусу / фото REUTERS

Перенесений людиною коронавірус може у майбутньому принести її здоров'ю значні проблеми. Зокрема, під удар може потрапити серце відповідними ускладненнями.

Про це розповів лікар Тарас Жиравецький, пише "Обозреватель".

"Він може спровокувати проблему, яка, можливо, вистрелила би через років 5-10. В одного пацієнта, 50 років, коронавірус створив коронарит (запалення стінок вінцевих артерій серця, - УНІАН). Зробили стентування одної артерії і замінили клапан. Хоча він сам лікар, веде здоровий спосіб життя й досить добре харчується", - розповів він.

Проблеми можуть стосуватися різних органів, уточнює спеціаліст.

"Загалом коронавірус запускає системне запалення, виснажує організм і дає збій, який вискакує згодом. У кого була початкова ниркова недостатність – вона перейде в гіршу, хто мав проблеми з печінкою – вони погіршаться, з гіпертонією – збільшиться ризик інсульту. Коронавірус збільшує ризики всього", - каже Тарас Жиравецький.

Читайте такожУ Палаці спорту в Києві можуть розгорнути госпіталь для хворих на COVID-19 - Радуцький

Лікар також розповів, що нюх у людини з коронавірусом зникає через зміни в центрально-нервовій системі. Він додає: можливо, зі смаком аналогічна історія.

"Справді, їжа декому стає схожа на солому, нічого не відчувається. Залишкові явища після сильного запалення легень можуть спостерігатися до місяця. А їхня робота відображується на загальному стані людини. Пневмонію за 3-5 днів ще ніхто не вилікував. У середньому цей процес займає 2-3 тижні", - пояснює фахівець.

Коронавірус в Україні та світі: що відомо

  • Загальне число хворих на коронавірус у світі перевалило за 37 мільйонів людей. З них понад 25 млн людей одужали, понад 1 млн - померли.
  • Україна займає 25 місце за кількістю виявлених випадків - між Ізраїлем і Канадою.
  • Станом на ранок 11 жовтня в Україні підтвердилося 261 034 випадки коронавірусної інфекції. За добу виявлено 4768 хворих.
  • У понеділок, 12 жовтня, в Україні почало діяти нове карантинне зонування.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram