Рішення про відновлення навчання у школах прийматимуть Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і головний державний санітарний лікар на основі аналізу епідеміологічної ситуації не раніше серпня.
Навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня, а формат роботи шкіл залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації в країні
Про це заявила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, повідомляє прес-служба МОН.
«МОН не переводить школи на обов’язкову дистанційну форму навчання. Рішення про те, чи безпечно буде учням повертатись за парти 1 вересня, прийматимуть Комісія ТЕБ і НС та головний державний санітарний лікар на основі епідеміологічної ситуації й не раніше серпня, ближче до старту навчального року», - зазначила міністр.
Читайте такожУ Міносвіти остаточно роз’яснили питання щодо ДПА і ЗНО у 2020 році
За її словами, наразі Міносвіти готується до нового навчального року. Зокрема, спільно з головним санлікарем готує вимоги для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо.
Міністерство також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину в березні-травні 2020 року й оновлює законодавство, щоб учням, вчителям і директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину та в умовах пандемії.
Зокрема, це стосується положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти, проект якого запропоновано для громадського обговорення. Документ має на меті врегулювати особливості дистанційного навчання саме в закладах загальної середньої освіти, зокрема на основі досвіду, отриманого під час дистанційного навчання на карантині наприкінці 2019/2020 навчального року.
“Положення про дистанційне навчання затверджено ще 2013 року. І вимушений перехід на дистанційний формат під час пандемії COVID-19 показав нам слабкі місця у шкільній освіті. Тому зараз ми працюємо над тим, щоб дистанційна освіта відповідала реальним потребам і можливостям учнів та педагогів. Це стосується організації освітнього процесу, розвитку вчителів і, найголовніше, технічних можливостей учнів та педагогів”, – додала Мандзій.
Пропозиції до проекту положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти можна подати до 21 липня 2020 року.