Ілюстрація REUTERS

Україна зможе уникнути другої хвилі захворюваності на COVID-19 у разі, якщо коронавірус втратить свою агресивність та у разі розробки вакцини, масового щеплення і формування колективного імунітету на рівні 95% населення країни.

Читайте такожУкраїна перейшла до стратегії стримування захворюваності на COVID-19 – МОЗЯк передає кореспондент УНІАН, про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарній лікар України Віктор Ляшко в ефірі одного з телеканалів.

«Уникнути другої хвилі коронавірусної хвороби можна за двох обставин: Перша - під час циркуляції коронавірус втратить свою агресивність…не викликатиме захворювання в людини та піде на спад. Друга - розробка вакцини, масове щеплення, формування колективного імунітету на рівні 95%. Тоді нам дійсно вдасться запобігти другій хвилі», - заявив він.

Відео дня

За словами Ляшка, якщо цих двох умов не відбудеться, то в певний період часу вірус буде циркулювати в Україні та світі.

«Це буде призводити до спалахів коронавірусної хвороби, можливі і виникнення епідемій на територіях країн чи пандемії, яка, до речі, до цього часу ще не завершена в загальносвітовому масштабі», - додав головний санлікар.

Як повідомляв УНІАН, в Україні станом на ранок 25 травня зареєстровано 21 тисячу 245 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 623 летальних, 7 тисяч 234 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 259 нових випадків.

Читайте також: