Ілюстрація / REUTERS

Пандемія коронавірусу продовжує набирати обертів. Деякі держави вже запровадили режим строго карантину повторно. Першою країною в світі, яка повернулася до карантину через поширення коронавірусної інфекції, став Казахстан.

Українська співачка Ольга Доля, яка зараз знаходиться в Казахстані, поділилася зі своїми підписниками в Instagram особистим досвідом, як поводитися при позитивному тесті на COVID-19.

Читайте такожЛабораторії забезпечені місячним запасом тестів на COVID-19 – Степанов

Відео дня

Як стало відомо з публікації співачки, у неї захворіла дитина. Експрес-тестування на COVID-19 дало позитивний результат. Артистка вирішила не панікувати, а розробила план дій в даній ситуації і поділилася інструкцією поведінки зі своїми шанувальниками.

Рекомендації такі: "Здати ПЛР-тест всій родині, КТ або рентген того, у кого буде ПЛР позитивний", - пише співачка і додає: "Ми записалися через онлайн на безконтактне тестування в одну з лабораторій, де тест можливо пройти не виходячи з машини".

"Ще ми вийшли на зв'язок з нашим педіатром в Києві. Місцеві лікарі і київський педіатр дали такі рекомендації: пити побільше рідини - це основне правило, а також, по можливості, не лежати, а намагатися рухатися, приймати вітаміни, а якщо температура вище 38,5, то випити жарознижуюче. Спеціального лікування не існує. Є специфічні рекомендації для осіб групи ризику. Також, необхідно стежити за рівнем сатурації (визначення ступеня насичення крові киснем). Якщо нижче 92, то треба викликати швидку. Ми стали дотримуватися цих рекомендацій і, звичайно, максимально ізолювали хворого", - написала Ольга.

Симптоми хворої дитини стурбована мама описала так: "Температура трималася три дні, зараз стабілізується. Кашель не з'явився. З симптомів: боліла голова, був озноб і сильна слабкість".

Артистка також розповіла, що результат ПЛР тесту у її дитини виявився негативним і, щоб визначити, чи була це коронавірусна інфекція, їм залишається тільки здати тест на антитіла через деякий час.

Що робити якщо тест на COVID-19 позитивний? Хочу поділитися своїм досвідом! Кілька днів тому дитина почав температурити. Так як ми серйозно ставимося до епідемії і дотримуємося правила, ми не могли зрозуміти причину. Звичайно, відразу звернулися у свою страхову компанію. Там, у першу чергу, нас відправили на експрес-тестування з COVID-19. Його роблять безкоштовно і за 10 хвилин. Він був позитивним. Ця новина змусила стрепенутися всю нашу родину. Як? Звідки? Що робити? Страхова компанія повідомила, що тепер ми не їхні пацієнти і повинні звернутися в державну поліклініку. Ми вирішили спочатку вивчити інформацію, як реагувати на позитивний тест, а також звернулися до знайомих, які або вже перехворіли, або в даний момент хворіють (таких, на жаль, не мало). Рекомендації були наступні: здати ПЛР тест всій родині (вартість одного тесту 15,5 тис тенге/ десь 1 тис грн), КТ або рентген того, у кого буде ПЛР позитивний. Ми записалися через онлайн на безконтактне тестування в одну з лабораторій, де тест можливо пройти не виходячи з машини. Ще ми вийшли на зв'язок з нашим педіатром в Києві. Місцеві лікарі і київський педіатр дали такі рекомендації: пити побільше рідини - це основне правило, а також, по можливості не лежати, а намагатися рухатися, приймати вітаміни, якщо температура вище 38.5, то випити жарознижуюче. Спеціального лікування не існує. Є специфічні рекомендації для осіб групи ризику. Також, необхідно стежити за рівнем сатурації (визначення ступеня насичення крові киснем). Якщо нижче 92, то треба викликати швидку. Ми стали дотримуватися цих рекомендацій і, звичайно, максимально ізолювали хворого. Через день нам вдалося здати тест ПЛР. Результат отримали на наступний ранок. Негативний!!! Тепер нам залишається тільки здати тест на антитіла, щоб дізнатися чи це була коронавірусна інфекція чи ні. Поки що, ми продовжуємо лікування дитини. Температура трималася 3 дні, зараз стабілізується. Кашель не з'явився, з симптомів: боліла голова, був озноб і сильна слабкість. Сподіваємося, що на цьому все закінчиться. Всім здоров'я, бережіть себе! #ольгадоля

Допис, поширений Ольга Частка / Olga Dolya (@olgadolya.music)