![Зеленський подякував шведській стороні за допомогу в реалізації реформ / фото УНІАН / Ковальчук Віктор Зеленський подякував шведській стороні за допомогу в реалізації реформ / фото УНІАН / Ковальчук Віктор](https://images.unian.net/photos/2021_03/1615635121-4447.jpg?0.1461437264888803)
Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном обговорили ситуацію щодо боротьби з коронавірусом в обох державах і забезпечення України вакциною, ліцензованою західними країнами.
Читайте такожВ Європі не підтвердили залежність випадків тромбозу від вакцинаціїПро це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Глава держави подякував за незмінну підтримку Швецією суверенітету й територіальної цілісності України і запросив Левена взяти участь в урочистостях з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності України.
«У межах відзначення 30-ї річниці незалежності України ми плануємо проведення низки важливих міжнародних заходів. Будемо раді вітати вас на інавгураційному саміті «Кримської платформи» 23 серпня у Києві», – сказав Зеленський.
Лідери обговорили поглиблення двосторонньої взаємодії у сфері оборони та перспективи співпраці двох держав у межах партнерства НАТО з розширеними можливостями.
Зеленський також подякував шведській стороні за підтримку та вагому практичну допомогу Україні в реалізації реформ.
Крім того, сторони приділили увагу шляхам активізації торговельно-економічної співпраці.
«Наш пріоритет – знайти нові шляхи повернення тенденцій у двосторонній торгівлі до рівня, який передував пандемії коронавірусу», – зазначив Зеленський.
Він також позитивно відзначив вихід всесвітньо відомих шведських компаній і брендів на ринок України, зокрема початок роботи в Києві першого магазину компанії ІКЕА. Сторони відзначили взаємну ініціативу працювати у напрямку переймання досвіду Швеції з будівництва сміттєпереробних заводів в Україні.
Левен запросив Зеленського відвідати Швецію та взяти участь у форумі пам’яті жертв Голокосту та боротьби з антисемітизмом, що має відбутися у жовтні цього року в Стокгольмі.
Вакцинація від коронавірусу в Україні: що відомо
- 24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації. Під час першого етапу щеплення отримують медики, які працюють з хворими на COVID-19, бригади швидкої допомоги, співробітники лабораторій, які тестують на COVID-19, мешканці та персонал будинків для людей похилого віку, військовослужбовці, які проходять службу в районі проведення ООС.
- В Україні щеплення роблять вакциною CoviShield (AstraZeneca), виробленою в Індії в Інституті сироватки крові за ліцензією. Для повної імунізації людина повинна отримати дві дози з інтервалом у 28 днів.
- На сьогодні понад 258,6 тис. українців записались до листа очікування на вакцинацію проти COVID-19. Найбільше на вакцинацію записалось громадян віком від 21 до 39 років. Найменше – люди віком 80 і більше років.