Скільки доведеться витратити на лікування від коронавірусу / УНІАН

Хоча надання медичної допомоги при лікуванні COVID-19 в умовах стаціонару має бути безкоштовним, але по факту пацієнти змушені купувати медикаменти на свої кошти. Мова йде про десятки тисяч гривень.

Читайте такожВ Україні новий антирекорд: за добу коронавірус виявили у 4 027 осіб

Про це йдеться у сюжеті проекту «Секретні матеріали». Зокрема, день лікування хворому на коронавірус обходиться у дві-дві з половиною тисячі гривень. У реанімації – шість. Перебувати у стаціонарі потрібно щонайменше 10-14 днів.

Журналісти поспілкувались з чоловіком на ім’я Юрій, який потрапив до Львівського центру легеневого здоров’я із коронавірусом та двостороннім запаленням легенів. Пацієнт навіть не уявляв, що лікування буде настільки дорогим.

«Ми платимо податки за все життя, і як виявилось, ми навіть не варті того, щоб держава згідно чинного законодавства зробила людині елементарне – врятувала життя», - поскаржився він.

Чоловік показав купу чеків за ліки, найдорожчими виявились антибіотики.

Директор львівського Центру легеневого здоров’я Любомир Рак каже, що складнощі з фінансуванням з’явились в липні. До того пацієнтів було менше, а ступінь складності захворювання був не таким, як зараз. Крім того, Центр тепер має зменшене фінансування.

«Наша угода з Національною службою здоров’я з липня місяця складає 6 млн 100 тис гривень, ми за липень-місяць отримали 2 млн 200 тис гривень. Це рівно на зарплату, на доплату медичним працівникам», - пояснив він.

Журналісти зазначають, що лікування у медзакладах держава покриває лише на 20%. Решту 80% платять зі своїх кишень пацієнти.

У МОЗ пояснюють, що Національна служба надає кошти за кількістю команд медиків, які працюють з хворими. Якщо хворих багато, медзаклад може розширити кількість медкоманд і отримати додаткове фінансування.

Лікарі, однак, кажуть, що ця система не повністю відображає потребу конкретної лікарні в коштах. Тож поки систему оплати не вдосконалять, коронавірусним хворим варто готувати чималу суму, аби одужати.

Коронавірус – статистика на 30 вересня 2020