Українці не дотримуються соціальної дистанції у транспорті / фото УНІАН

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що з таким поширенням COVID-19, як останніми днями, вже необхідно готувати лікарні не лише «другої», а й «третьої» хвилі.

Про це він заявив на нараді під головуванням президента Володимира Зеленського, інформує прес-служба Офісу глави держави.

Через стрімке збільшення кількості хворих на COVID-19 президент зібрав на традиційну селекторну нараду не лише урядовців та представників правоохоронних органів, а й очільників обласних державних адміністрацій і міських голів.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що за останній місяць ситуація в країні значно погіршилася: якщо на кінець травня фіксувалося 300-400 лабораторно підтверджених випадків зараження на добу, то нині – 900-1000, втричі зросла кількість тих, кого госпіталізують.

Основна причина такого стану справ, за словами міністра, – нехтування правилами карантину. Зокрема, понаднормове перевезення людей у громадському транспорті, нехтування засобами індивідуального захисту, недотримання соціальної дистанції. Міністр наголосив, що Одещина є яскравим прикладом того, що легковажне ставлення до правил призводить до стрімкого поширення коронавірусу.

Своєю чергою Зеленський заявив, що зібрав не лише урядовців, а й представників регіонів, щоб скоординувати зусилля і пояснили людям, які загрози сьогодні несе нехтування правилами карантину.

«В Одесі запрацювали клуби, зірки давали концерти, відкрили всі пляжі. Пішла чутка, що на відкритому повітрі ніхто не захворіє. Однак це неправда. Через усе це ситуація сильно погіршилася. Якщо раніше Одеса мала один з найкращих показників щодо поширення коронавірусної інфекції, то сьогодні кількість захворілих на добу значно вища. Ми впевнені, що таке може статися в усіх регіонах, де немає комунікації з людьми. Я зібрав тут не лише уряд, а й усі регіони, щоб ми чітко координувалися й пояснювали людям, які загрози сьогодні несе нехтування правилами карантину. Бо, зрештою, для всіх нас має бути важливим одне – здоров’я та життя українців», – зазначив президент.

Читайте такожВ Одесі пляжі і клуби переповнені людьми: журналісти з'ясували, чи дотримуються відпочиваючі карантинних обмежень (фото, відео)

Водночас, як заявив міністр охорони здоров'я, якщо зараз не почати дотримуватися карантину, то матимемо ще гірший результат за два тижні.

Степанов наголосив, що з таким поширенням хвороби потрібно говорити про готовність лікарень не лише «другої», а й «третьої» хвилі.

Міністр зазначив, що система охорони здоров’я нині працює краще, ніж на початку поширення коронавірусу, однак у будь-якій країні можливості медицини обмежені в разі великого напливу хворих. Якщо в деяких областях наразі заповнені 40-60% ліжок, то з нинішньою динамікою дуже скоро місць бракуватиме.

Своєю чергою міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що за останні дві доби правоохоронці перевірили понад 6,2 тис. закладів: майже 3,5 тис. закладів торгівлі, 2 тисячі закладів харчування, 850 нічних клубів і розважальних місць. Було складено 355 адміністративних протоколів, найбільше порушень виявлено у Вінницькій, Львівській, Одеській, Тернопільській областях та в місті Києві.

Як повідомляв УНІАН, в Україні за минулу добу було виявлено 948 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Всього з початку пандемії в Україні зареєстровано 42 тис. 065 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1 тис. 110 летальних, 18 тис. 701 пацієнт одужав.

Україна потрапила до переліку ВОЗ країн з високими темпами поширення COVID-19.

Сьогодні, 27 червня, Степанов заявив, що 13 регіонів України не відповідають критеріям, необхідним для послаблення обмежень, і в цих регіонах можуть посилити карантин.