Деякі люди, отримавши позитивний результат на COVID-19, приміром, під час подорожі, не мають жодних симптомів. Тож виникає запитання: чи можуть помилятися тести на коронавірус?
Лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк пояснила ТСН.ua нюанси тестування.
"Дуже важливо розуміти, про які тести ми говоримо. Якщо говоримо про швидкі тести, ми можемо мати велику похибку, будуть як хибнопозитивні тести, так і хибнонегативні. На сьогодні швидкі тести не використовуються для діагностики, вони можуть бути тільки методом скринінгу. А після них потрібно підтвердження методом ІФА або ПЛР", — зазначила лікар.
Сояк також розказала, наскільки точним є ПЛР-метод і чи має він похибки.
"Що ж до ПЛР-методу, то на сьогодні він має дуже переконливий вплив: якщо є негативний ПЛР, то немає захворювання. І тут теж потрібно розуміти, що 25% у ПЛР-методі є хибнонегативних тестів. Це означає, що 25% з обстежуваних, які отримали негативний результат, все одно можуть бути носіями вірусу. Це просто похибки самого методу. Це потрібно розуміти. Але, якщо ми отримуємо позитивний результат ПЛР, це майже 100% наявність вірусу. Виходить, що хибнонегативних тестів у ПЛР-методі більше, ніж хибнопозитивних. Тому, якщо ми отримуємо позитивний аналіз ПЛП, це на 99-100% означає, що ми хворі", — резюмувала епідеміолог.
Тест на коронавірус: що варто знати
- ПЛР-тести дуже специфічні: лікар-інфекціоніст розповіла про серйозну проблему виявлення коронавірусу в Україні
- Тест на коронавірус в Києві: де зробити і скільки коштує
- Тест на COVID-19 тепер можна буде зробити безкоштовно в приватних лабораторіях - рішення Кабміну
- В Одесі лабораторний центр МОЗ перевантажений біозразками для тестування на COVID-19
- Степанов: приватні лабораторії не будуть безкоштовно тестувати на COVID-19 людей з вулиць
- Степанов визнав, що в Україні проводиться недостатня кількість тестувань на коронавірус