Український лікар-інфекціоніст Тетяна Логінова заявила, що тільки 70% ПЛР-тестів правильно визначають захворювання коронавірусною інфекцією COVID-19.
Читайте такожУ МОЗ розповіли, як планують збільшити кількість безкоштовних ПЛР-тестів
Про це вона повідомила в ефірі телеканалу "Україна 24».
"Наш провідний інфекціоніст професор Ольга Голубовська вважає і практика показує, що правдивість ПЛР-тестів, вони дуже специфічні-90%-95% специфічних тестів, але чутливість ПЛР-тестів менше - до 70%. Тобто 30% є хибнопозитивними", - заявила лікар.
Вона розповіла, як у спільноті лікарів пропонують визначати хворих на COVID-19.
"У нинішній час, коли йде вже пандемія, Голубовська та інші фахівці пропонують, що треба базуватися на клініко-епідеміологічних даних. Якщо у пацієнта є кашель, лихоманка, втрата нюху, а на рентгені, а ще краще на КТ видно пневмонію, то тоді можна сміливо ставити діагноз "ковідна пневмонія", - зазначила Логінова.
Разом з тим інший лікар-епідеміолог Людмила Мухарська розповіла, чому в Україні виявляють таку велику кількість позитивних тестів на коронавірусну інфекцію COVID-19.
"Це залежить від того, які контингенти ми досліджуємо. Якщо ми сьогодні досліджуємо хворих людей, тобто тих, які звертаються за медичною допомогою і мають вже якісь симптоми, тобто вони хворі вже і так - це тільки підтверджує наявність хвороби у цих людей. Звичайно, ці люди вже існують серед нас, ми тільки їх виявляємо", - заявила лікар.
За її словами, якщо робити тести тільки людям, у яких вже є симптоми, то кількість позитивних результатів на COVID-19 буде рости.
«А якщо ми будемо досліджувати загалом: контактних, які зазвичай не всі будуть хворі, просто людей з якихось професійних груп, які не хворі, але треба визначити, чи не є вони носіями, тобто, скажімо так, здорову частину суспільства - то, звичайно, серед цих людей кількість (позитивних - ред.) буде менша», – зазначила Мухарська.
Коронавірус в Україні: що відомо про ПЛР-тести
- За добу, 8 жовтня, в Україні було встановлено новий рекорд захворювання коронавірусною інфекцією - 5397 осіб.
- Тест на коронавірус: журналісти з'ясували, де в Києві можна пройти тестування на COVID-19
- Лікар розповів, чи потрібно робити ПЛР-тест і самоізолюватися, якщо ви контактували з інфікованим COVID-19
- Лікар може закрити лікарняний пацієнту з COVID-19 на 14-й день навіть без тесту ПЛР-голова медкомісії Києва
- Людина з підозрою на коронавірус не повинна сама йти в приватну лабораторію для здачі тесту - Степанов
Симптоми коронавірусу
- В Україні зараз маємо три головні симптоми: лихоманка, сухий кашель і утруднене дихання.
- За інформацією ВООЗ, лихоманка зустрічається у 88% хворих, сухий кашель – у 67%, слабкість – у 38%, утруднення дихання – у 18%, біль у горлі – у 13%, головний біль – у 13%, біль у м'язах, відчуття холоду і блювота – у 5-20%.
- Ляшко у вересні розповів і про малопоширені симптоми: нежить, діарея, кашель з кров'ю.
- Симптомом, який може об'єднувати інфікованих українців, є втрата відчуття смаку і запаху.