Ілюстрація / REUTERS

В Україні за минулу добу проведено рекордну кількість ПЛР-тестувань на COVID-19.

Про це на онлайн-брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"За минулу добу лабораторними центрами Міністерства охорони здоров'я спільно з іншими лабораторіями проведено рекордну кількість ПЛР-тестувань - це 11 тис. 100 досліджень. Це найбільша кількість за останній період", - розповів Ляшко.

Відео дня

Він також нагадав алгоритм, за яким в Україні проводяться тестування на коронавірусну хворобу.

Читайте такожЕкспрес-тести на COVID-19 можна використовувати тільки на 7-8 день потенційного інфікування - МОЗ

"Зараз діють дві методології дослідження: полімеразна ланцюгова реакція і імуноферментний аналіз. Якщо виявляються пацієнти з ознаками коронавірусної хвороби та з пневмонією, у першу чергу у них забирається матеріал для проведення ПЛР. Якщо ПЛР показує негативний результат, у хворих забирається кров для проведення імуноферментного аналізу. А також у разі, якщо взяли біоматеріал і немає можливості провести дослідження впродовж першої доби, є черга на проведення дослідження або лабораторія тимчасово не працює, то тоді одразу забирається додатково матеріал для проведення ІФА", - пояснив заступник міністра.

За його словами, якщо у людини, яка контактувала з хворим на СOVID-19, немає симптомів, то на 14-й день після контакту їй проводять ПЛР або ІФА-тест, якщо немає можливості провести ПЛР-тестування впродовж доби.

Ляшко уточнив, що всім пацієнтам перед плановими операціями проводиться ІФА-тестування, а якщо воно показало позитивний результат, пацієнту проводять ПЛР-тестування. Тести імуноферментного аналізу не використовуються для встановлення діагнозу, але допомагають у підтвердженні результатів.

Крім того, тестування на COVID-19 проводиться людям з груп ризику: працівникам силових структур та медпрацівникам.

Раніше очільник Центру громадського здоров'я Ігор Кузін повідомляв, що ІФА-тестування дозволить, по-перше, проводити тестування більш масштабно і, по-друге, дасть відстежувати імунний статус тих категорій населення або певних груп, які мають проходити тестування на регулярній основі. Це також дозволить виявляти або перехворілих, або людей на ранніх стадіях інфікування.

Категорія осіб, яких треба тестувати, розширюється і уточнюється. Наприклад, є спортсмени, які будуть виїжджати за межі держави для спортивних змагань. Вже є міжнародні вимоги, які кажуть про те, що склад такої команди має бути протестований саме ПЛР-методом.

"Вже отримуємо такі додаткові запити на тестування і маємо забезпечити зараз усі можливості для того, щоб таке тестування було максимально можливо доступним для усіх осіб, які можуть бути в зоні ризику під час наступних пандемій. Для кожної, зокрема, дано інструкцію щодо інтерпретації лабораторних досліджень, що робити в кожному конкретному випадку, якщо, наприклад, ПЛР-тест позитивний, а імуноглобулін негативний", – додав Кузін.

Як повідомляв УНІАН, станом на ранок 5 червня в Україні зареєстровано 25 тис. 964 випадки захворювання на COVID-19, з них за добу – 553 нових. За попередню добу в Україні було зроблено 16 тис. 793 тестування на виявлення коронавірусу, з них 11 тис. 142 дослідження проведено методом ПЛР та 5 тис. 651 - ІФА.