Список країн переглянуть через два тижні / фото УНІАН

У Європейському Союзі не внесли Україну до переглянутого списку країн, громадянам яких дозволено в'їзд в країни-члени ЄС у період пандемії коронавірусної інфекції.

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Зокрема, Рада Євросоюзу внаслідок першого перегляду рекомендацій щодо поступового скасування тимчасових обмежень для подорожей в ЄС без нагальної необхідності оновила список третіх країн, щодо яких карантинні обмеження підлягають скасуванню.

Список цих країн буде й надалі переглядатися кожні два тижні.

Зокрема, з 16 липня країни-члени ЄС повинні поступово скасувати обмеження на зовнішніх кордонах для Алжиру, Австралії, Канади, Грузії, Японії, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Південної Кореї, Таїланду, Тунісу, Уругваю і також Китаю, якщо в КНР на принципах взаємності у відповідь скасують обмеження для громадян країн-членів ЄС.

Читайте такожЄС планує скоротити список країн "зеленої зони"

Крім того, резиденти Андорри, Монако, Сан-Марино і Ватикану вважаються резидентами Євросоюзу для відвідування ЄС.

Як свідчить цей список країн, Україна не була внесена у рекомендацію щодо скасування заборони на в'їзд, і тому українці мінімум ще два тижні не зможуть вільно подорожувати в ЄС.

Водночас, після перегляду зі списку виключили Сербію і Чорногорію. Відтепер громадяни цих країн знову не зможуть подорожувати в ЄС.

Як повідомляв УНІАН, 30 червня в ЄС вперше визначили список третіх країн, громадян яких рекомендовано впускати в ЄС.

Критерії визначення третіх країн, стосовно яких мають бути зняті обмеження, враховують епідситуацію і заходи зі стримування поширення коронавірусу, зокрема соціальне дистанціювання, а також економічні й соціальні фактори. Усі ці критерії розглядаються разом.

Щодо епідситуації країни мають відповідати таким критеріям: кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів і на 100 тис. населення має бути близькою або нижчою за аналогічні середні показники країн-членів ЄС станом на 15 червня. Тенденція виявлення нових випадків інфікування має бути стабільною або зменшуватися впродовж цього періоду у порівнянні з попередніми 14 днями.