Якщо дослідження пройдуть успішно, то приблизно за рік українська вакцина від COVID-19 буде готова / фото REUTERS

Приблизно за рік українська вакцина від COVID-19 буде готова, якщо всі дослідження пройдуть успішно.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Читайте такожПрототип прототипу: розробник розповів про "унікальну" українську вакцину від COVID-19Він нагадав, що 20 жовтня президенту Володимиру Зеленському презентували результати доклінічних досліджень українського кандидата на вакцину від COVID-19.

За словами міністра, дослідження тривали шість місяців - з квітня.

"Вчені провели плідну роботу з підброру оптимального числа епітопів - антигенів, щоб створити комбіновану вакцину і надійно забезпечити тривалий імунітет", - зазначив Степанов.

Він додав, що були проведені лабораторні дослідження, зокрема, імунізація тварин, і за результатами випробувань вчені отримали стійкий результат вироблення організмами тварин антитіл.

Крім того, за словами очільника МОЗ, препарат показав повну нейтралізацію вірусу на клітинах людини.

Дослідження проводились у турецьких та американських лабораторіях.

"Нам треба пройти ще дуже великий шлях, щоб цей кандидат на вакцину став вакциною. Для цього треба пройти ще три фази клінічних досліджень. Зараз в Україні підбирається відповідне виробництво, де це може бути зроблено", - пояснив Степанов.

За словами міністра, якщо дослідження пройдуть успішно, то приблизно за рік українська вакцина від COVID-19 буде готова.

Він також зауважив, що президент планує повністю відновити в Україні виробництво вакцин, які наразі країна закуповує за кордоном.

Коронавірус в Україні: що відомо про вакцину

  • Як повідомляв УНІАН, 22 жовтня Степанов поінформував, що держава у повному обсязі профінансує виготовлення української вакцини від COVID-19, для цього необхідно близько 100-150 млн грн.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий випробувати на собі українську вакцину від COVID-19.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram