Іноземці в'їжджатимуть в Україну за наявності страхового поліса / Фото REUTERS

Уряд України готується змінити правила в'їзду для іноземців, для яких діяла заборона через пандемію коронавірусу.

За проектом рішення, в'їзд дозволять за наявності страхового поліса, що включає випадки, пов'язані з Covid-19, пише "Європейська правда".

Документ планують затвердити за процедурою, що дозволяє ухвалювати урядові рішення у дні, коли не відбувається повноцінного засідання уряду.

Згідно з проектом, з постанови виключать положення, яке запровадило повну заборону на в'їзд іноземців. 

Натомість у статтю 10 "нa території України на період дії карантину забороняється" додано новий пункт: 4) перетин державного кордону іноземцями та особами без громадянства. Згідно з ним, в'їзд забороняється:

без наявного поліса (свідоцтво, сертифікат) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVІD-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

Читайте такожГоловні новини України 28 вересня: відкриття в’їзду для іноземців та розшифровування бортових самописців Ан-26

З цієї норми є винятки для "іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, та осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту, працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав - членів НАТО та держав - учасниць програми НАТО "Партнерство заради миру'', які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил".

Аналогічна вимога поширюється і на перетин контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцями та особами без громадянства.

Процедура самоізоляції та виходу з неї у разі отримання негативного ПЛР-тесту для іноземців, які "прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19" встановлюється ідентичною з тією, що й для українців, які прибули з таких держав. Виняток встановлений для окремих категорій іноземців, як-то дипломатів, інструкторів НАТО, тощо.

Правила в’їзду іноземців в Україну: що відомо

Відтепер іноземці будуть дотримуватися тих же правил, що й українці, які повертаються з-за кордону.

Правила залежать від належності тієї чи іншої держави до переліку країн зі значним поширенням коронавірусу. Такими державами визнано ті, в яких кількість нових випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні.

Отже, у випадку, якщо епідемічна ситуація в країні їхнього громадянства або постійного проживання гірша, ніж в Україні, то іноземці повинні:

  • йти на самоізоляцію або зробити тест на коронавірус після прибуття;
  • встановити електронний додаток у випадку самоізоляції;
  • мати чинний страховий поліс.

Заборона на в’їзд в Україну для іноземців: передісторія