Іноземцям дозволено в'їзд в Україну / фото УНІАН

В Україні втратило чинність рішення уряду щодо заборони на в'їзд іноземних громадян. Таким чином, відсьогодні іноземні громадяни можуть вільно в’їжджати в Україну.

Читайте такожСтало відомо, чи буде Кабмін продовжувати заборону на в'їзд іноземців до України

Про це в коментарі УНІАН повідомив речник Державної прикордонної служби  Андрій Демченко.

«Норма, яка забороняла в’їзд іноземців, відповідно до постанови уряду, діяла до 00:00 28 вересня, і ця норма наразі вже не діє. Фактично обмежень, які б діяли на період карантину щодо заборони в’їзду на територію нашої країни іноземних громадян, немає», - заявив він.

Демченко наголосив, що Держприкордонслужба керується нормами законодавства, яке регламентує перетин державного кордону України, і додатковими рішеннями, які можуть діяти на період карантину.

За словами Демченка, окремих вимог до іноземців щодо негативного результату ПЛР-тесту, двотижневої самоізоляції чи страхового поліса при в'їзді в Україну наразі немає.

«Відносно іноземців наразі ніяких обмежень щодо поділу їхнього приїзду з країн «червоної» чи «зеленої» зони. Вони діяли відповідно до постанови уряду раніше. На даний момент додаткових норм, які стосувались приїзду іноземців з країн, немає», - сказав він.

Відповідно, з 28 вересня починають діяти нові правила, які замінять повну заборону, запроваджену в серпні.

Правила в’їзду іноземців в Україну: що відомо

Відтепер іноземці будуть дотримуватися тих же правил, що й українці, які повертаються з-за кордону.

Правила залежать від належності тієї чи іншої держави до переліку країн зі значним поширенням коронавірусу. Такими державами визнано ті, в яких кількість нових випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні.

Отже, у випадку, якщо епідемічна ситуація в країні їхнього громадянства або постійного проживання гірша, ніж в Україні, то іноземці повинні:

  • йти на самоізоляцію або зробити тест на коронавірус після прибуття;
  • встановити електронний додаток у випадку самоізоляції;
  • мати чинний страховий поліс.

Заборона на в’їзд в Україну для іноземців: передісторія