В уряді наголошують - жорсткий локдаун сильно вдарить по українській економіці.
Коефіцієнт приросту хворих на COVID-19 в Україні значно знизиться, якщо карантин вихідного дня виконуватиметься на 100%.
Читайте такожУ Рівному відмовилися від локдауну у наступні вихідні
Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час онлайн-наради голови уряду Дениса Шмигаля із міськими головами, повідомляє урядова прес-служба.
Ляшко підкреслив, що жорсткий локдаун, який закриє країну на три тижні, сильно вдарить по українській економіці.
«Коли ми говоримо про карантин вихідного дня, то в разі, якщо він виконуватиметься на 100%, це значно вплине на коефіцієнти приросту за тиждень. Коефіцієнт приросту за тиждень дасть змогу нам якомога довше тримати систему охорони здоров’я у повній готовності», - сказав Ляшко.
Він також додав, що МОЗ сьогодні переорієнтовується на закриті колективи, щоб запобігти масовим спалахам в малих соціальних групах та закликав міських голів до спільної роботи.
Своєю чергою прем’єр-міністр зауважив, що уряд паралельно працює над збільшенням кількості ліжок, над постачанням кисню, щоб дати медикам більше інструментів лікувати хворих.
За словами Шмигаля, будь-які протиепідемічні заходи не дають миттєвого результату, і ефект карантину вихідного дня можна буде побачити за 2-3 тижні.
Епідеміолог Наталія Виноград зазначила, що існує два варіанти стримування захворювання: або карантин вихідного дня, або повний локдаун. Вона навела як приклад, що інші країни вдаються до запровадження комендантської години.
За підсумками наради домовилися посилити взаємодію уряду та органів місцевого самоврядування і проводити такі зустрічі на регулярній основі.