У МОЗ планують активізувати тестування громадян, щоб встановити, чи циркулює новий мутований коронавірус в Україні.
В Україні до кінця грудня змінять ПЛР-системи і процес тестування через новий мутований коронавірус, який зафіксували у Великій Британії.
Читайте такожУ МОЗ запевняють, що "британський штам" коронавірусу в Україні не реєстрували (відео)
Про це на брифінгу заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Велика Британія 27 грудня повинна опублікувати дослідження про зміну праймерів (короткий фрагмент ДНК - або РНК-мішені - ред.) нового коронавірусу.
"В кінці грудня Центр громадського здоров'я збере всіх виробників тест-систем ПЛР, а також постачальників і промовить про зміну праймерів для того, щоб змінити наші ПЛР-системи і щоб додати мішень, яка буде виловлювати білок нового вірусу", - сказав Ляшко.
Ляшко запевняє, що тест-системи, які використовують в Україні, здатні виявляти нові штами коронавірусу. Він зазначив, що хоче спростувати фейк про те, що начебто українські лабораторії під час проведення досліджень на виявлення коронавірусу методом полімеразної ланцюгової реакції використовують тест-системи, які не вловлюють мутовані штами вірусу.
"Всесвітня організація охорони здоров'я після заяви, яка була оприлюднена у Великій Британії, звернула увагу всіх країн, щоб вони переглянули тест-системи, які використовуються в країнах, саме на їх прицільність до гену шипу S вірусу", - зауважив він.
За словами головного санлікаря, Україна ще на початку пандемії дослухалися рекомендацій ВООЗ і дозволила використання тест-систем, які визначають РНК вірусу за декількома фрагментами.
"Сьогодні навіть при появі нового штаму наші тест-системи спрацюють, і ми будемо чітко виявляти і діагностувати коронавірусну хворобу", - запевнив Ляшко.
Ляшко також наголосив, що в Україні «цілеспрямовано» будуть посилювати тестування, щоб встановити, чи циркулює новий мутований коронавірус в нашій країні.
«Для цього надані відповідні рекомендації, особлива увага буде звертатися на людей, у яких є симптоми коронавірусної хвороби, які впродовж інкубаційного періоду були у Великій Британії або контактували з людьми, які були у Великій Британії. І від них, у разі встановлення позитивного діагнозу, буде забиратися ізолят вірусу, і в подальшому передаватися на секвенування для того, щоб ми дослідили геном, і сказали, чи циркулює в Україні вірус, чи не циркулює», - сказав він.