МОЗ відпрацьовує план щодо збільшення квоти вакцин / фото REUTERS

Міністерство охорони здоров'я України планує підписання нових договорів для постачання вакцини від коронавірусної хвороби.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив на брифінгу міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Читайте такожСтепанов обговорив з представниками AstraZeneca терміни поставки вакцини від COVID-19

"Ми знаходимось на фінальній стадії підписання договорів з провідними світовими компаніями-виробниками вакцин від коронавірусної хвороби... Я думаю, що найближчими тижнями у нас будуть підписані договори з іншими компаніями, з іншими виробниками вакцин", - зазначив він.

Вакцинація проти коронавірусу

У березні очікується поставка в Україну першої партії з 8 млн доз вакцини у рамках ініціативи COVAX. Цих доз вистачить на вакцинацію 4 млн людей, бо одній людині треба вводити дві дози. Першочергово вакцинуватимуть медиків, людей похилого віку та тяжкохворих.

24 грудня Степанов заявив, що МОЗ відпрацьовує план щодо збільшення квоти вакцин в рамках глобальної ініціативи COVAX з 8 млн до 16 млн доз.

22 грудня оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. Мета цього плану - протягом 2021-2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50 % населення України (20 млн осіб).

30 грудня Україна підписала контракт з китайською компанією Sinovac про постачання 1,9 млн доз вакцини від COVID-19. Йдеться про закупівлю 1 млн 913 тис. 316 доз за ціною 504 грн за дозу. На січень наступного року планується отримання дозволу на застосування препарату в Китаї та інших країнах, також вакцина буде подана на прекваліфікацію до ВООЗ у лютому 2021 року.

Договір щодо постачання на територію нашої держави підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ «Лекхім», яке, за офіційним підтвердженням компанії Sinovac Biotech, є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини в Україні.

За умовами договору, перша партія вакцини в кількості 700 тисяч доз буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним з компетентних органів Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram