Ілюстрація REUTERS

Після закінчення випробувань і випуску вакцини проти коронавірусу Україна отримає вакцину як мінімум на 20% населення в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Про це на онлайн-зустрічі з представниками бізнесу повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Україна приєдналася до глобальної ініціативи COVAX. Було доручення президента щодо забезпеченості України вакциною проти COVID-19, зараз ми активно над цим працює і є обіцянка, що як мінімум на 20% населення вакцина прийде в рамках COVAX", - сказав він.

Ляшко додав, що Міністерство охорони здоров'я також працює з виробниками вакцини безпосередньо, щоб налагодити як поставки препаратів за кошти держбюджету, так і забезпечити можливість для українців замовляти вакцини самостійно або через роботодавця, який захоче проводити вакцинацію співробітників.

Читайте такожThe Guardian: Пандемія коронавірусу змішається з епідемією грипу, які будуть наслідки?

Головний санлікар зазначив, що сьогодні 7 виробників у світі приступили до фінальної стадії випробування вакцини від коронавірусу, і, ймовірно, до кінця року світ отримає результати випробувань і засоби для імунопрофілактики.

"Закликаємо всіх дочекатися вакцини, оскільки здобуття колективного імунітету в країні - це все-таки середньовічний підхід. Ми чекатимемо оптимістичних результатів випробувань", - сказав Ляшко, також закликавши українців дотримуватися правил карантину.

Як повідомляв УНІАН, вакцина від коронавірусу, створена дослідниками з Оксфордського університету, успішно пройшла першу фазу клінічних випробувань.

За даними ВООЗ, зараз у світі проводиться близько 700 випробувань вакцини від COVID-19, 22 - проходять клінічні випробування в таких країнах, як Великобританія, Китай, США, Німеччина, Південна Корея, Японія і Канада.