8 січня Україна відправила Глобальному альянсу з вакцин та імунізації підтвердження про готовність прийняти вакцину, яка вимагає зберігання при наднизьких температурах.
Україна в лютому отримає вакцину від COVID-19, і це може бути Pfizer.
Про це сказав в інтерв'ю LB.ua головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.
За його словами, вже в лютому в рамках ініціативи COVAX Україна може отримати мРНК-вакцину від коронавірусу, яка вимагає зберігання від -20 до -80 градусів.
Читайте такожУ 5 разів дешевше: стало відомо, закупівлю якої вакцини від коронавірусу зірвало МОЗ
Ляшко повідомив, що 6 січня Україна отримала лист від Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) з проханням підтвердити, що держава спроможна прийняти вакцину, оскільки COVAX готовий уже найближчим часом доставити нам 100 тис. доз, яких буде достатньо для 50 тис. людей. 8 січня Україна відправила підтвердження готовності прийняти таку вакцину. Препаратом може бути розробка німецької та американської компаній Pfizer/BioNTech.
"Або Moderna, ще точно невідомо. Але швидше Pfizer, оскільки COVAХ працює з вакцинами, в яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, що отримала такий дозвіл, це Pfizer", - сказав Ляшко.
Заступник голови МОЗ зазначив, що в рамках COVAX будуть надходити й інші продукти. Раніше заявлялося, що ця ініціатива дозволить поставку в Україну препарату AstraZeneca, дослідження якого показали нижчу ефективність, ніж Pfizer (у середньому 70%, але залежно від дози може становити 62 та 90 відсотків).
"У лютому з’явиться вакцина і розпочнеться перший етап вакцинації. Буде створено 375 мобільних бригад, які будуть проводити щеплення. Вже 15 січня в нас буде поіменний список. Зараз працюємо з Національною службою здоров’я України та з Мінфіном, щоб оплачувати кожен укол. Знаємо попередній тариф, знаємо, як в електронній системі охорони здоров’я буде обліковуватись кожен провакцинований, яка після цього буде оплата, яка додаткова мотивація для бригади", - запевнив Ляшко.
Зазначається, що офіційної заявки на реєстрацію мРНК-вакцини в Україні ще немає. Але з усіма виробниками ведуться перемовини про реєстрацію.
Він також додав, що Україна нічим не ризикує у випадку з закупленою в Китаї вакциною від компанії Sinovac, ефективність якої дослідження в Бразилії показали на рівні 50,38%. Україна погодилася закупити цей препарат за умови ефективності від 70%.
Вакцина для України: що відомо