REUTERS

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко прогнозує, що вакцини від коронавірусу з'являться навесні.

Про це він сказав в ефірі Українського радіо.

"З коронавірусом ми справимося. Сьогодні це карантин, обмежувальні протиепідемічні заходи, в подальшому це будуть або препарати для лікування, або вакцина, оскільки розробки вакцини ведуться. Сім вакцин переходять в третю клінічну стадію. Я думаю, навесні у нас будуть вакцини і ми тоді будемо справлятися з вірусом більш ефективно", - зазначив Ляшко.

Відео дня

Читайте такожВ Україні випробовують декілька препаратів проти СOVID-19 – МОЗ

Він також розповів, що сьогодні в Україні можна робити ІФА-тестування на коронавірус.

"В 282 лабораторіях на території України проводять це тестування. Для нас масове тестування розуміється трошки інакше. Якщо ми подивимося закон, який був прийнятий народними депутатами, то він передбачає тестування певним визначеним групам. І ці групи ми покриємо безкоштовним тестуванням за рахунок держави. Зараз ми робимо близько 14 тисяч тестів на день, але з тією кількістю обладнання, яке приходить в лабораторію, у вересні можливості зростуть вдвічі. Головне зараз підтягнути і людей. Ми залучаємо лаборантів з інших центральних органів виконавчої влади", - пояснив санлікар.

Ляшко додав, що зараз для додаткової закупівлі тест-систем залишається близько 110 млн гривень. Їх будуть розподіляти по регіонах.

Як повідомляв УНІАН, китайська вакцина проти коронавірусу не допомогла літнім людям.