Вакцина від коронавірусу може з'явитися в 2021 році / REUTERS

Україна може отримати вакцину від коронавірусу в кінці першого кварталу 2021 року.

Такий прогноз зробив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

При цьому глава МОЗ зазначив, що жодна вакцина з тих, які розробляють світові фармацевтичні компанії, ще не пройшла третього етапу клінічних випробувань.

Читайте такожГоловний санлікар розповів, кого в першу чергу вакцинуватимуть від грипу

"У нас немає ще жодної зареєстрованої вакцини... Для нас дуже важлива реєстрація, щоб ми могли вже замовляти цю вакцину. Питання стоїть на мегаконтролі керівництва держави, щоб ми отримували максимально з різних джерел цю вакцину", - сказав він.

Україна, за словами Степанова, приєдналася до Глобальної ініціативи COVAX, "за якою ми повинні отримати до 8 млн доз вакцини рівними траншами відразу, як вона буде зареєстрована".

"Реєстрація, за моїм відчуттям, повинна відбутися до нового року. Потім починається процес виробництва і постачання вакцин. Я думаю, реально ми отримаємо вакцину в кращому випадку в кінці першого кварталу", - заявив міністр.

Вакцина від коронавірусу: що відомо

  • Розробники німецької фармацевтичної компанії BioNTech спільно з американською корпорацією домоглися в третій фазі випробувань вакцини найкращого показника ефективності, показавши 90-відсотковий результат.
  • У випробуваннях брали участь 43 538 добровольців, яким вводили вакцину і плацебо. Серед усіх учасників випробувань захворіли на коронавірусну інфекцію 94 людини. За даними виробників, серйозних побічних дій вакцини під час досліджень не виявлено.
  • Згідно з наявними прогнозами, компанії виготовлять 50 мільйонів доз вакцини в 2020 році і більше одного мільярда - в 2021-му.
  • Президент Володимир Зеленський попросив канцлера Німеччини Ангелу Меркель врахувати інтереси України при плануванні постачання майбутньої вакцини від COVID-19.