За даними ЗМІ, про щеплення проти коронавірусу просили навіть деякі ченці, які вже хворіли на COVID-19 / фото Romfea

На горі Афон - найбільшому у світі осередку православного чернецтва - почалася вакцинація проти COVID-19.

Човен берегової охорони доставив перші 400 доз вакцини Pfizer учора, в п'ятницю, 19 березня, і вакцинація почалася негайно, повідомляє грецьке агентство церковних новин Romfea.

Пункт вакцинації відкрили в центрі здоров'я у селищі Каріес, де розташована духовна і місцева світська адміністрація Афонської чернечої держави.

Читайте такожСтепанов пояснив, як уряд компенсує збитки через побічні ефекти вакцинації19 березня щеплення отримали перші 36 монахів, а також співробітники монастирів. Першим вакцинували ігумена монастиря Есфігмену, архімандрита Варфоломія, за ним пішли ченці з монастирів Івірон, Кутлумуш і Симонопетра, які спеціально прибули до Каріеса.

Початок вакцинації на Афоні було заплановано ще на минулу середу, проте через погодні умови, а саме сильний вітер, прибуття вакцини відклали.

Видання зазначає, що монахи очікували на вакцинацію, а про щеплення просили навіть деякі з тих, хто вже заразився коронавірусом.

фото Romfea

Перший випадок коронавірусу зафіксували на Афоні торік у ченця з монастиря Ксенофонта в західній частині Афонського півострова. Інфікований подорожував до Шотландії та Англії на початку березня 2020 року. У трьох ченців, які супроводжували його в поїздці, згодом також виявилися позитивні тести на коронавірус.

Гора Афон закрита для відвідування з початку грудня минулого року. Заборона на в'їзд паломників діє до 30 березня.

Вас також можуть зацікавити новини: