У МОЗ підтримують вакцинацію проти коронавірусу у приватних клініках / фото REUTERS

У МОЗ готові максимально допомогти будь-якому завезенню на комерційний ринок вакцин від коронавірусу, а також в максимально стислий термін погодити всі необхідні документи.

Про це розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, пише ТСН.

"Моя позиція незмінна. Ми чекаємо, ми готові максимально допомогти будь-якому завезенню на комерційний ринок вакцин від коронавірусу, які зареєстровані в нашій країні", - сказав він.

Степанов стверджує, що на сьогоднішній день жодної пропозиції щодо подачі документів щодо завезення на приватний ринок до Міністерства охорони здоров'я не надходило.

"Я неодноразово звертався і зараз звертаюсь. У всіх, у кого є можливість завезти вакцину на приватний ринок, будь ласка, ми в максимально стислий термін погодимо всі документи щодо використання вакцин на території України", - додав міністр. 

Читайте такожОприлюднено графік поставок COVID-вакцин: коли та скільки отримає Україна

Вакцинація в Україні

  • МОЗ для застосування в Україні зареєструвало вакцини американської компанії Pfizer, Covishield від Oxford/AstraZeneca та CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • 24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації. Щеплення роблять вакциною CoviShield (AstraZeneca), виробленою за ліцензією в Індії в Інституті сироватки крові.
  • 25 березня в Україну прибула перша партія вакцин китайського виробництва CoronaVac в обсязі 215 тис. доз. Вакцина має пройти лабораторний контроль, який триватиме 10 днів, і після цього її направлять до держпідприємства "Медичні закупівлі", яке доставить її в регіони.
  • Також з МОЗ заявляли, що до кінця березня - початку квітня в рамках ініціативи COVAX Україна отримає партію в 570 тис. доз вакцини AstraZeneca, а до кінця травня – ще 1,1-1,2 млн вакцин виробництва цієї компанії. Крім того, Україна отримає ще й вакцини виробництва компанії Pfizer.
  • Крім того, очікується поставка законтрактованої вакцини американської компанії Novavax в обсязі 10 млн доз та індійської розробки від Bharat Biotech.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна підписала попередні угоди щодо поставок вакцин проти коронавірусу з шістьма світовими виробниками.
  • 6 квітня Україна уклала договір з компанією Pfizer про постачання 10 млн доз вакцини проти COVID-19.