Слабкі вакцини чи зволікання з другим щепленням можуть сприяти поширенню вірусу чи розвитку в нього стійкості до вакцин.
Учені заявили, що слабкі вакцини проти коронавірусу можуть сприяти мутаціям COVID-19.
Використання слабких вакцин або ж зволікання з другим щепленням можуть мати прямо протилежний ефект, пише DW у своєму матеріалі.
Вірусолог Ендрю Рід з Університету Пенсильванії у своєму дослідженні на курячих вірусах іще 2001 року довів, що слабкі вакцини за певних обставин навіть сприяють розвитку небезпечних штамів вірусу.
Саме тому існує критика проти більш пізнього другого щеплення, як це зараз роблять у Великобританії та, можливо, незабаром робитимуть у США. Таким чином хоч і вдається забезпечити первинним захистом більше число людей, але в них не виробляється достатньо сильної імунної відповіді. Організм бореться з небезпечними штамами довше, і вірус, таким чином, має більше часу, аби захиститись від загибелі внаслідок вакцинації. А якщо таким вірусом інфікується людина, якій ще не було зроблене щеплення, то наслідки можуть бути поганими.
Вірусолог Флоріан Краммер з приватного університету ISMMS в Нью-Йорку попереджає, що широка практика запізнілого другого щеплення може сприяти появі багатомільйонного пулу людей, які хоч і мають достатньо антитіл, аби уповільнити поширення вірусу та не захворіти самим, утім, недостатньо, аби знищити вірус. Це може створити ідеальні умови для вакцинорезистентних штамів вірусу.