25 травня в трьох містах України - Києві, Харкові та Дніпрі - запустили роботу метро, яке раніше було тимчасово зупинено через пандемію коронавірусу.
Епідеміолог, ревматолог Людмила Смоліна закликала не поспішати скористатися цим видом транспорту, та пояснила, у чому небезпека, пише Главред.
За її словами, необхідно обмежити число людей в метро, проте зробити це буде непросто.
"Я не думаю, що всім будуть вимірювати температуру тіла при вході, що можна буде обмежити кількість людей, тому що будуть жахливі пробки, крики і скандали", - сказала лікар в інтерв'ю українським ЗМІ.
Смоліна порівняла метро з невеликими супермаркетами: "Там проходить дуже багато людей. Так, всі одягають рукавички одноразові, але все одно – той тягнеться до помідора, той до огірка, торкаються один одного. Якщо в метро концентрація людей буде приблизно такою ж, як в супермаркеті, – можливо, ним можна користуватися".
Але якщо підземка, як і раніше, буде забита в години пік, то краще відмовитися від поїздок.
"Ми ж не знаємо, хто до нас там чхнув, витер ніс рукою і забруднив поручні. Навіть якщо люди будуть в рукавичках, їх потрібно вміти правильно знімати – вивертаючи всередину, не торкаючись зовнішньої поверхні, і одразу викидати. Руки потрібно обов'язково мити", - додала епідеміолог.
Як повідомляв УНІАН, попри довгоочікуване відкриття метрополітену 25 травня в підземці було не так і багато людей. У прес-службі КП заявили, що жителі Києва свідомо відмовилися від поїздок після призову місцевих органів самоврядування користуватися метрополітеном тільки в крайніх випадках.