В Україні очікують на вакцину від коронавірусу / фото REUTERS

В Україні працюють над створенням єдиної електронної платформи, за допомогою якої громадяни матимуть можливість зареєструватися на вакцинацію від COVID-19, також це можна буде зробити телефоном через сімейних лікарів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив під час онлайн-брифінгу.

Читайте такожВ ООН закликають українську владу покращити умови праці медичних працівників в умовах COVID-19

«Я дав завдання своєму заступнику з питань цифрової трансформації. Вони зараз разом з Мінцифри пропрацьовують варіант створення відповідної електронної платформи щодо реєстрації громадян на вакцинацію, щоб це був єдиний портал, на якому ми будемо в змозі це зробити», - заявив він.

Водночас, за словами міністра, у зв’язку з тим, що не в усіх куточках України є доступ до Інтернету, МОЗ буде використовувати запис на вакцинацію телефоном через сімейних лікарів.

«Вчора мій заступник Віктор Ляшко з цією метою відвідував центр первинної медико-санітарної допомоги в Борисполі для того, щоб з’ясувати в якій спосіб ми це зможемо зробити, особливо в сільській місцевості, щоб кожен громадянин знав, що він попаде в перелік людей, які будуть вакцинуватись на різних етапах», - додав міністр.

Вакцинація від коронавірусу в Україні

  • 15 грудня Степанов заявив, що розраховує на те, що перші дози вакцини від коронавірусу надійдуть в Україну вже в лютому 2021 року.
  • Раніше Степанов повідомляв, що перші 8 млн доз вакцини можуть доставити в Україну не раніше кінця першого кварталу 2021 року. Цих доз вистачить на вакцинацію 4 млн людей, бо одній людині треба вводити дві дози. Першочергово вакцинуватимуть медиків, людей похилого віку та тяжкохворих.
  • У Євросоюзі 21 грудня можуть схвалити використання вакцини BioNTech і Pfizer.
  • 12 грудня Україна отримала офіційне схвалення запиту на отримання вакцини від COVID-19.
  • Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО, академік НАНУ Сергій Комісаренко вважає, що масова вакцинація українців від коронавірусу може початися не раніше середини 2021 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram