Якщо місцеві епідеміологи не реагують на спалах коронавірусу, можна звернутись на гарячу лінію МОЗ.
У разі підозри на зараження коронавірусом людина має звернутись до свого сімейного лікаря – той має надати епідеміологам дані щодо контактних осіб. Керівник організації, в якій працює пацієнт, зі свого боку, може звернутись до територіального лабораторного центру.
Читайте такожУ Польщі лікарі стверджують, що винайшли ефективні ліки від коронавірусу (відео)
Про це в ефірі «Радіо НВ» розповів головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.
За його словами, сімейний лікар оцінює стан хворого і за потреби викликає мобільну бригаду. У пацієнта забирають зразок на дослідження.
«Сімейних лікар під час спілкування вже виписує контактних і передає ці дані до лабцентру МОЗ, в якому працюють епідеміологи. Епідеміологи в подальшому, після підтвердження діагнозу в людини, телефонують до кожного запитують про симптоми, і повідомляють, що вони були в контакті за таким-то епідеміологічним номером», - пояснив санлікар.
Якщо такої реакції на випадок захворювання немає, Ляшко радить керівникам організацій самостійно звертатись до лабцентрів.
«Керівник закладу, організації, або уповноважена людина має звернутись до територіального лабораторного центру. Там є закріплений за даною територією епідеміолог, який проводить епідеміологічне розслідування. Він рекомендує, кому з контактних треба йти на самоізоляцію, а кому – не потрібно», - вказав посадовець.
Якщо ж жодних дій з виявлення контактних не робиться і після дзвінка, варто звернутись на одну з гарячих ліній:
«Може бути десь просто людський фактор, оскільки велика кількість випадків, велика кількість вогнищ. Можливо, епідеміологи не встигли, десь пропустили», - підсумував Ляшко.