Стало відомо, чому в західних областях не відновлюють залізничне сполучення / фото УНИАН

Укрзалізниця технічно готова запустити щонайменше  42 пасажирських поїзди з 1 червня, однак, рішення про можливість відкриття рейсів ухвалюють обласні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.

Читайте такожУЗ відкрила продаж квитків за 90 діб до відправлення

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив міністр Інфраструктури України Владислав Криклій.

Відео дня

«Коли і які рейси можуть відкритися, визначають обласні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Вони формують відповідне рішення щодо можливості послаблення карантину та відновлення сполучення», - наголосив він.

За словами міністра, на сьогодні є рішення обласних комісій щодо відновлення сполучення у Харківській, Донецькій, Луганській, Одеській, Полтавській та Черкаській областях.

«Обласні комісії Чернівецької та Закарпатської областей не дозволили відновлення руху. Обласні комісії Тернопільської і Хмельницької областей дозволили запустити тільки приміське сполучення. Інші регіони приймуть рішення додатково протягом 28-30 травня», - зазначив Криклій.

Крім того, міністр повідомив, що з 1 червня продаж проїзних документів може здійснюватися одразу за 90 днів до дати відправлення, а не за 45-60, як було раніше.

Як повідомляв УНІАН, «Укрзалізниця» 26 травня почала поступове відновлення руху пасажирських поїздів і відкрила продаж квитків на 5 швидкісних поїздів "Інтерсіті +", які відправляться в рейси з 1 червня. Продаж квитків було відкрито на поїзди №721/722 Київ-Харків, №726/725 Київ-Харків, №763/764 Київ-Одеса, №711/712 Київ-Костянтинівка, №740/739 Київ-Кривий Ріг.

Напередодні УЗ відкрила продаж ще на 9 поїздів далекого прямування, які вирушають у рейси з 1 червня.