ЗНО-2020 пройде в умовах карантину / Фото УНІАН

Український центр оцінювання якості освіти дав роз’яснення, як проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання в умовах карантинних заходів, запроваджених у зв’язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час онлайн брифінгу повідомив в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко.

Він заявив, що безпосередньо підвіз учасників зовнішнього незалежного оцінювання – випускників цього року є обов’язковою процедурою, і це мають здійснювати місцеві органи влади.

Читайте такожУ Міносвіти розкритикували рішення влади Києва про підсумкову атестацію для випускників

“Тобто, забезпечення автотранспортом і підвезення дітей до пунктів тестування – це є обов’язковою вимогою, і вона буде виконана”, - сказав Бойко.

При цьому, відповідаючи на запитання, чи буде можливість провести швидкий тест на коронавірус у разі виявлення підвищеної температури у учасників ЗНО, Бойко зазначив, що швидких тестів у пунктах тестування робити не будуть.

“Тому що забезпечити таку кількість, в першу чергу, пунктів тестування фахівцями, які здатні здійснити правильне експрес-тестування, наразі неможливо”, - зазначив він.

Водночас, Бойко висловив розуміння, що не у всіх дітей відмінний стан здоров’я: “Певна категорія наших дітей мають захворювання, серед яких може триматися так звана субфебрильна температура, тобто температура може коливатися в межах вище, ніж це допускає головний санітарний лікар”, - зауважив він.

Читайте такожПробне ЗНО-2020: дати, запрошення та інструкція (відео)

У цьому зв’язку в.о. директора УЦОЯО порадив усім таким дітям взяти в лікувальних установах довідки, які підтверджуватимуть в них факт наявності субфебрильної температури.

На пробне тестування, яке має відбутися 15-17 червня, регіональні центри здійснюють самостійно закупівлю необхідних усіх засобів для безпечного проведення тестування. Йдеться про санітайзери, рідке мило, паперові рушники і антисептики. Водночас, підтримку нададуть і партнери, серед яких НАК "Нафтогаз", Дитячий фонд ООН і посольство Швейцарії, а також обласні державні адміністрації, які забезпечать іншими додатковими засобами захисту - масками, халатами, пірометрами та гумовими рукавичками.

Бойко запевнив, що засоби індивідуального захисту будуть вчасно доставлені в регіони, і зусиллями обласних державних адміністрацій ці засоби будуть розділені між пунктами тестування.

Крім того, він нагадав, що до пункту тестування треба прибути у масці і змінювати їх кожні 2 години: “Маски закуплено, вони будуть надаватися усім учасникам з розрахунку близько 20% запасу”.

Читайте такожВ Міносвіти назвали умови для допуску випускників до ЗНО-2020

Також він повідомив, що на регіональному рівні передбачено створення мобільних груп з контролю забезпечення і дотримання всіх вимог, які будуть здійснюватися під егідою Державної служби споживчого нагляду. Такі групи вже розпочали здійснювати відповідний контроль в рамках підготовки пунктів тестування для пробного ЗНО і це вони будуть робити під час основної сесії ЗНО.

“У нас є процедура відповідного самоконтролю, коли відповідальність за пункт тестування має чітко перевірити чи дотримано усі вимоги. Відстань, наявність рушників, рідкого мила, санітайзеру і ящиків для використаних рукавичок та масок в туалетних кімнатах. Відповідна анкета буде заповнюватися відповідальним за пункт проведення ЗНО, і у такий спосіб буде фінксуватися готовність”, - додав в.о. директора УЦОЯО.

Як повідомляв УНІАН, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 25 червня по 17 липня, додаткова - з 24 липня до 10 серпня. На його проходження в Україні зареєструвалися понад 379 тис. осіб.

Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 15 червня, з інших предметів – 17 червня.