Патрулі ОБСЄ не пустили на окуповану частину Донецької області / фото УНІАН

На минулих вихідних, 21-22 березня, бойовики «ДНР» на блокпостах в Донецькій області не пропустили на окуповані райони жодного патруля моніторингової місії ОБСЄ.

Читайте такожОкупанти вчора три рази порушили режим "тиші": гатили із заборонених мінометів

Про це повідомляється у звіті місії за 22 березня. Так, вранці 21 березня на блокпості біля селища Оленівка неозброєний член НВФ заборонив патрулю в складі 5 співробітників на 2 автомобілях проїзд в окуповані райони, пояснивши це «розпорядженнями від керівництва збройних формувань».

Того ж ранку на блокпості «Жовтень» у Верхнешироківского (85 км від Донецька) бойовик заборонив іншому патрулю місії у складі 6 співробітників на двох автомобілях проїзд на непідконтрольну Києву територію, пояснивши це тим, що «пункт пропуску закритий».

Вранці 22 березня на тому ж блокпості озброєний бойовик знову заборонив ще одному патрулю СММ в складі 6 співробітників на 2 автомобілях проїзд у непідконтрольні уряду райони, за його твердженнями, через «карантин».

«У зв'язку з цими недопусками свобода пересування Місії через лінію дотику була обмеженою і патрулі СММ не змогли дістатися до непідконтрольних уряду районів Донецької області, що стало на заваді виконанню її мандата по всій країні», - зазначається у повідомленні місії.

Як повідомляв УНІАН, 22 березня в районі проведення операції Об'єднаних сил тимчасово припиняється пропуск через лінію розмежування. Обмеження пов'язане з заходами щодо недопущення поширення в Україні коронавіруса.