Головний санлікар назвав умову, за якої Україна може повторити сценарій Італії / Фото: УНІАН

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що якщо кількість хворих на коронавірус перевищить 2% населення, захисних засобів не вистачить.

Читайте такожНові обмеження: що дозволили й заборонили робити українцям під час карантину (відео)

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні під час брифінгу на Тернопільщині, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи медзаклади Тернопільщини достатньо забезпечені засобами захисту та необхідним обладнанням для лікування хворих на коронавірус.

Відео дня

«Ми розглядаємо різні сценарії. Зараз засобів індивідуального захисту є достатньо для реагування на перших порах. Але якщо ми не будемо дотримуватися умов карантину і інфікованість перевищить 2% населення, цих засобів не вистачить. Бо буде масове надходження хворих на коронавірус і ми можемо повторити сценарій Італіії та Іспанії. Їхні системи охорони здоров’я були паралізовані. Не думайте, що наша не буде паралізована. Тому я ще раз закликаю всіх свідомо віднестися до карантину», – сказав Ляшко.

В першу чергу до самоізоляції він закликав людей віком понад 60 років, а також осіб, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунну систему.

«Ці люди – в групі ризику, їм треба уникати будь-яких контактів. Саме ці групи дають в Україні 78% усіх летальних випадків, у них хвороба протікає досить важко. В більшості хвороба проходить в легкій формі і не потребує госпіталізації», – сказав Ляшко.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні Ляшко прибув із робочим візитом у Тернопільську область, яка стала одним із епіцентрів поширення коронавірусу в країні. 

Його поїздка зумовлена зокрема спалахом епідемії коронавірусу в місті Монастириськ – там на COVID-19 захворіли вісім лікарів, 13 медсестер та вісім молодших медсестер.

Читайте також: