Результати жорсткішого карантину будуть за сім-вісім днів / фото УНІАН

Україна може оминути пік захворюваності на коронавірус за умови дотримання карантинних заходів - обіцяного 14 квітня піку не буде.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає ТСН.

Він нагадав, що до впровадження карантину пік очікували 14 квітня. "Зараз експерти і математичні моделювання показують, що 14 квітня піку в нас не буде", - каже Ляшко і додає: "Пік ми можемо пройти непоміченим для всієї системи охорони здоров'я, якщо всі запропоновані заходи будуть дотримуватися".

Відео дня

МОЗ порівнює розвиток і поширення захворюваності в країнах Європейського Союзу, каже головний санітарний лікар. "Україна найпізніше з усіх (європейських країн - ред.) дійшла до першої тисячі хворих. Наші заходи показують, що у нас не така стрімка динаміка росту від тисячі до десяти тисяч", - зауважив чиновник.

Читайте такожУ МОЗ пояснили низький показник одужання від коронавірусу в Україні

За словами Ляшка, в країні достатньо тестів для діагностики коронавірус. "Ми розширили категорії тих, хто підлягає під критерії тестування. Ми тестуємо будь-яку пневмонію, з лихоманкою, кашлем, затрудненим диханням, чи є у них подорожі за межі країни. Нам треба збільшити кількість виявлених хворих на коронавірус”, - каже Віктор Ляшко.

Результати жорсткішого карантину будуть за сім-вісім днів - їх простежать за динамікою. "Приріс, який сьогодні є, у районі 10-15%. Збільшення кількості випадків щодоби - це прогнозований приріст", - пояснив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, раніше в МОЗ повідомили, що згідно зі статистикою, карантинні заходи уповільнюють поширення грипу та коронавірусної хвороби. Однак пік інфікування коронавірусом в Україні ще не настав, він прогнозується на 14-15 квітня.

Читайте також: